Na knižním trhu se ukázal druhý díl Stezky žen Těšínského Slezska („Szlak kobiet Śląska Cieszyńskiego”) pod redakcí Władysławy Magiery, která je zároveň autorkou většiny životopisů, které kniha obsahuje. Ty se týkají žen, které se nějakým způsobem zapsaly do historie regionu.

Novinkou v druhém díle je zavedení kapitol. V knize jsou životopisy žen spjatých s literaturou, s podnikáním, či prostě obyčejných žen v širokém časovém horizontu – od piastovské kněžny po obě autorčiny babičky.

– Životopis mojí babičky, která celý život bydlela v Horní Suché, má v sobě celou historii Těšínského Slezska na české straně hranice. Je tam vše co potkalo polské rodiny – stručně líčí obsah knihy Magiera.

Kniha má tři spoluautory. U nás lze knihu koupit v polském knihkupectví v Českém Těšíně.

(indi)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.