1. Koncert Beaty Bocek

Kdy: pátek 18. srpna, 17.00
Kde: Český Těšín

Zveme na koncert v rámci Hudebního léta v Avionu. Vystoupí nezaměnitelná česko-polská písničkářka a hudebnice z Těšína, zazpívá písně o vzpomínkách, dětství, cestách i snech.

2. Klaunský festival

Kdy: od pátku 18. srpna do neděle 20. srpna
Kde: Český Těšín, Cieszyn

První cirkusový festival v Českém Těšíně a Cieszyně proběhne v pátek v SVČ Amos, v sobotu na Střelnici a v neděli na Zámku Cieszyn. Můžete se těšit na vystoupení klaunů a žonglérů ze zahraničí, hlavně z Mexika. Bude to rodinná akce plná zábavy, her a workshopu.

3. Folklor bez hranic

Kdy: od pondělí 14. srpna do pátku 18. srpna
Kde: Ostrava

V rámci festivalu vystupují na různých místech Ostravy folklorní soubory z celého světa. Poslední den festivalu se bude konat v pátek na Slezskoostravském hradě. Od 15.30 koncert dětských souborů, v 17.00 cimbálová kapela Grunt. V 18.00 závěrečný festivalový koncert, v rámci kterého vystoupí české a slovenské soubory, mj Olza, jak rovněž soubory z Francie a Činy.

4. Pax romana – batavské povstání

Kdy: sobota 19. srpna, 9.00-17.00
Kde: Chotěbuz

Vydejte se po stopách římských legií a seznamte se s jejich vojenskými taktikami, výstrojí i každodenním životem. Archeopark v Chotěbuzi se stane dějištěm střetu římských vojsk a barbarských Germánů. Na programu jsou mj. ukázka výcviku římských legií, výstroj a výzbroje legionáře, rekonstrukce bitvy batávského povstání.

5. Vendryňský letní karneval

Kdy: sobota 19. srpna, 15.30
Kde: Vendryně

Obec Vendryně zva na letní zábavu do Vendryňského parku. Od 10.00 hod na hřišti proběhne fotbalové utkání Dolňáci – Horňáci. Od 15.30 zábava pro nejmenší, v 16.30 slavnostní zahájení. Výstoupí: Marta Vančová (Šlágr TV), Contriband, Ilona Csaková, Milan Peroutka a kapela Perutě.

6. Den obce Písečná

Kdy: sobota 19. srpna, 8.00
de: Písečná

Obecní slavnosti odstartují sportovní akce: běh Písečnou a fotbalový turnaj spřátelených obci (8.00). Od 13.00 budou připraveny atrakce pro děti, od 15.00 hudební vystoupení. Občerstvení zajistí místní spolky.

7. Den obce Smilovice

Kdy: sobota 19.srpna, 14.00
Kde: Smilovice

V rámci obecních slavnosti v areálu Sportcentra se budou místní a přespolní celé odpoledne a večer bavit při živé hudbě (Boršičanka Antonína Koníčka, Rebel company, Blue cimbal, Markéta Konvičková s kapelou; večer diskotéka), zajištěny budou rovněž kulinářské speciality místních spolků a program pro děti.

8. Slezské dožínky v Gutech

Kdy: neděle 20. srpna, 13.00
Kde: Guty

Na tradiční dožínky zve v neděli Místní skupina PZKO Guty. Ve 13 hod. začne kulturní program, v rámci kterého vystoupí folklorní soubory Trzanowice a Olza, soubor z obce Jasienica, dechovka Jablunkovanka. Již od 11 hod. bude možné ochutnat výbornou slezskou kuchyni.

9. Dožínky v Ustroni

Kdy: neděle 20. srpna, 14.00
Kde: Ustroň

Tradiční dožínky v polském Ustroni začnou ve 14 hod. průvodem, v 15.00 proběhne dožínkový obřad a vystoupení (mj pěvecký sbor Ave, Ustroński Chór Ewangelicki, Estrada Ludowa Czantoria). Od 17.00 taneční zábava s DJ Adacho.

10. Festival Sakrální hudby Wisła Cantat

Kdy: neděle 20. srpna, 16.00
Kde: Wisła

V rámci festivalu proběhnou ještě dva koncerty v Kostele Nalezení svatého Kříže. O nadcházející neděli vystoupí: Chór Chłopięcy Bazyliki Matki Bożej Limanowskiej, Halina Dyczek – dirigentka, Edyta Lachor-Mitkowska – hudební doprovod. Poslední festivalový koncert proběhne 17. září.

11. Koncert v Ježíšově kostele

Kdy: neděle 20. srpna, 18.00
Kde: Cieszyn

V rámci cyklu koncertů v Ježíšově kostele v Cieszyně proběhne v neděli Koncert mistrzowski. Výstoupí Władysław Szymański (varhany).

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.