1. Poklady z těšínské truhly

Kdy: od pátku 11. srpna do neděle 13 srpna
Kde: Cieszyn

Zveme příznivce lidové kultury a tradic na Zámecký vrch na akci „Poklady z těšínské truhly“. V pátek v 17 hodin symbolické otevření truhly. Můžete se těšit na spoustu akcí, workshopů, koncertů, komentovanou procházku a rukodělný jarmark.

2. William Shakespear – Zkrocení zlé ženy

Kdy: pátek 11. srpna, sobota 12. srpna, neděle 13. srpna
Kde: Ostrava

Na Slezskoostravském hradě pokračuje letní divadelní festival, v rámci kterého mohou diváci shlédnout shakespearovské hry. V pátek, sobotu a neděli, vždy ve 20.30, mohu diváci zhlédnout poslední hru v rámci letošního festivalu – Zkrocení zlé ženy.

3. Cyklistická výprava po stopách povstalců 1. Slezského povstání

Kdy: sobota 12. srpna, 10.30
Kde: Petrovice u Karviné, Zebrzydowice

Cyklisté se vypraví po stopach 1. Slezského povstání. Slavnostní zahájení a krátké povídání o historii povstání proběhne v 10.30 v Kulturním domě v Petrovicích, v 11 hod. odjezd, cíl v parku GOK v Zebrzydowicích.

4. Hry v pohraničí

Kdy: sobota 12. srpna, 14.00
Kde: Vendryně

Ve společenském centru ve Vendryni-Zaolší bude po celé odpoledne a večer pobíhat 20. ročník. Her v pohraničí. Můžete se těšit na hudební odpoledne, netradiční soutěže a hry pro děti i dospělé, tombolu, projížďky na koních, bufet s vesnickými specialitami. Večer zahraji Legendy se vrací a Franta Uher.

5. Slavnosti Belka

Kdy: sobota 12. srpna, 15.00
Kde: Hrádek

Obec Hrádek zve na den obce, nebo-li Slavnosti Belka v areálu TJ sokol. Chybět nebude hudba, zábava a spousta dobrého jídla a pití. Vystoupí Jiří Schelinger revival, Petr Kolář s kapelou, Sebastien, Verona, večer diskotéka s DJ Klada.

6. Rockování nad Olzou

Kdy: sobota 12. srpna, 13.30
Kde: Český Těšín

Kulturní a společenské středisko Střelnice zve na jednodenní rockový festival pod širým nebem. Festival v Parku A. Sikory odstartuje kapela Queenie-worlds queen tribute band, dále vystoupí Ador Dorath, Rolling Stones tribute band, Turbo, Witch Hammerm Pindur.

7. MajDay

Kdy: sobota 12. srpna, 9.00
Kde: Vendryně

Sportovní festival v areálu fotbalového hřiště ve Vendryni nabídne nejen překážkový závod dvojic, ale také veletrh sportů i večerní koncerty. Vystoupí mj David Koller, Vojtěch Dyk, Chwytak a další.

8. Speciální prohlídky zámku Fryštát a kostela Povýšení sv. Kříže

Kdy: sobota 12. srpna, 10.00-16.00
Kde: Karviná

Přijďte si prohlédnout běžně nepřístupné prostory zámku a kostela. Prohlídky vedou polovinu času zámeckými komnatami a poté přechází spojovací chodbičkou do kostela, kde prohlídka končí. První prohlídka začíná v 10, poslední v 16 hodin.

9. Festival sýru

Kdy: sobota 12. srpna, neděle 13. srpna
Kde: Visla

Na programu 6. ročníku festivalu budou vystoupení lidových kapel, ukázky výroby sýrů, regionální kuchyně, ukázky rukodělných prací a prodejní stánky. Výstoupí např. Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Wisła”, Estrada Regionalna „Równica“ nebo známá folková skupina Turnioki.

10. Hafiada neboli psí radovánky

Kdy: neděle 13. srpna, 8.00-18.00
Kde: Bystřice

Zveme na veselý a hravý den pro celou rodinu se psy: výstavy psů, ukázky psích sportů, spousta soutěží pro pejsky i jejich majitelé a také soutěže a hry pro dětí. Připraven bude i doprovodný program a na závěr zahraje kapela O.S.G.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.