DOLNÍ LÍŠTNÁ / Se začátkem prázdnin začalo i Léto s indiány. Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu v Dolní Líštné připravila příměstský tábor s indiánskou tematikou. Děti se skvěle baví, aniž by si uvědomovaly, kolik se toho naučí. Příměstský tábor v Líštné není jen způsob, jak zajistit péči o děti, jejichž rodiče musí chodit do práce. Je to také zajímavě a užitečně strávený čas.

Děti pod vedením svých vedoucích mají různé aktivity jak na dvoře, tak v prostorách nedávno zrekonstruovaného Domu PZKO. Nechybí ani výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí. Vše se „točí“ kolem indiánské tematiky.

Když jsme v úterý dopoledne navštívili Líštnou, děti se právě vrátily z krátké procházky po okolí. Přinesly si s sebou různé rostliny. Dalším úkolem bylo určit jejich druh. Děti se s chutí pustily do listování v herbářích a atlasech rostlin. Jejich úkol byl ztížen tím, že musely rostliny pojmenovat pomocí polských i českých atlasů.

Polština je zde však důležitá. Lektoři dbají na to, aby děti po celou dobu používaly polštinu správně, a opravují případné jazykové chyby v projevu dětí.

Jakmile se děti s prvním úkolem vypořádaly, přišel čas na hry, jako je lukostřelba a nácvik hodu na cíl.

Tyto aktivity probíhají pod vedením studentů. Agata Bartnicka, hlavní organizátorka, studuje pedagogiku. Příprava a vedení příměstského tábora je proto také praktickou zkušeností pro její budoucí povolání.

V pondělí 3. července začal první turnus. Potrvá až do pátku. Druhý turnus začíná příští pondělí 10. července.

(indi)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.