BRNO / Přesně v předvečer svatodušních svátků, tedy v sobotu 27. května 2023, se členové a příznivci Klubu Polonus sešli na zahradě letošních hostitelů, manželů Hustých, aby pokračovali v tradici smažení vaječiny.

Akce se zúčastnili Polonusové všech věkových kategorií. Vaječina a celá akce nemohla dopadnout špatně, protože všechny suroviny byly domácí nebo z domácí produkce – od vajec, přes domácí chléb, pečivo až po víno!

Účastníci využili možnosti navštívit výrobu vína a vinný sklípek hostitele. Po chutném jídle přišel čas na pohybovou aktivitu, a to na soutěž ve dvojicích s balónky. V této disciplíně se bezkonkurenčně prosadili nejmladší soutěžící.

K příjemnému odpoledni přispělo i slunečné počasí, které potvrdilo, že nápad přenést tuto tradici smažení vaječiny z Těšínského Slezska do Brna byl skvělý.

Danuta Koné Król

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.