VENDRYNĚ / Děti z polské mateřské školy ve Vendryni vystoupily pro své rodiče, prarodiče a sourozence u příležitosti Mezinárodního dne rodiny. Děti ze školky recitovaly básničky, zpívaly písničky a nakonec si zahrály v představení „Jeníček a Mařenka“.

Vystoupení dětí z mateřské školy a setkání u kávy, čaje a pohoštění se uskutečnilo 11. května v kulturním domě „Czytelnia“ ve Vendryni. Po představení děti obdarovaly rodiče polštářky ve tvaru srdce s barevnými otisky rukou. Akci finančně podpořilo sdružení Macierz Szkolna v České republice.

„Vystoupení dětí ke Dni rodiny jsme připravili poprvé. Došli jsme k závěru, že letos bychom mohli udělat akci všeobecnou pro všechny – maminky, tatínky, babičky, dědečky, tety, strýce i sourozence. V předchozích letech se stávalo, že když jsme ve škole pořádali Den matek, tatínkové buď nepřišli, nebo se cítili trapně, ale teď je to v pořádku, protože přijde celá rodina,“ řekla Katarzyna Pustówka, ředitelka mateřské školy ve Vendryni.

Zeptali jsme se, jak dlouho trvá příprava dětí. „Zvolili jsme uvolněný přístup. Děti musí mít čas na zábavu a vzdělávací aktivity,“ řekla Katarzyna Pustówka.

Mezinárodní den rodiny

Mezinárodní den rodiny se slaví 15. května. Byl vyhlášen Valným shromážděním OSN 20. září 1993. Mezinárodní den rodiny je příležitostí k podpoře povědomí o rodinných otázkách a k rozšíření znalostí o sociálních, ekonomických a demografických procesech, které ovlivňují rodiny.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.