BIELSK PODLASKI, JABLUNKOV / Kapela „Bukóń“ hostovala v Podlasí. Horalé z Jablunkova svým vystoupením poctili 20. jubileum folklorního souboru „Żemerwa“ ze Studziwód. Jubileum oblíbené kapely v Podlasí trvalo dva dny.

Muzikanti ze Studziwodu spojili své jubileum s každoroční folklorní akcí, na které se prezentují lidové tradice regionu. Kromě domácího folkloru si diváci mohli poslechnout i vystoupení pozvaných hostů z jiných regionů, včetně horalské kapely ze Slezských Beskyd. Jubileum se konalo v domovském městě Studziwód a v Bielsku Podlaském.

Zachování tradiční hudební kultury a jazyka Podlasí pro budoucí generace

Studio Folkloru Podlaskich Białorusinów „Żemerwa” bylo založeno po workshopech „Léto s tradicí“, které byly uspořádány v roce 2003 v Muzeu malé vlasti ve Studziwodech. Tehdy si soubor vytkl za cíl zachovat tradiční hudební kulturu a jazyk Podlasí pro budoucí generace, což se mu již dvacet let úspěšně daří.

(indi)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.