DOLNÍ LUTYNĚ / V úterý 25. dubna 2023 se ve vestibulu Základní školy s polským jazykem vyučovacím v Dolní Lutyni konala tradiční vzpomínková akce. Zúčastnili se jí ředitelka školy Sabina Suchanek, učitelé, žáci, členové Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu Dolní Lutyně a zástupce Českého svazu bojovníků za svobodu kpt. Jan Šimčík.

Byly položeny kytice květin k pamětní desce se jmény učitelů a absolventů této školy, kteří přišli o život během druhé světové války, zapáleny svíčky a minutou ticha uctěna památka padlých.

Měli bychom si připomínat minulost

V umělecké části žáci prezentovali slovní a hudební pásmo. Po vystoupení si všichni účastníci společně zazpívali „Rotu“.

Ředitelka Sabina Suchanek zdůraznila, jak je důležité, aby mladí lidé dbali na to, aby vzpomínka na tyto dny žila dál, aby se tato noční můra už nikdy neopakovala.

Maria Sztwiertnia, předsedkyně MS PZKO, poděkovala ředitelce školy a pedagogickému sboru za udržování tradice setkání u pamětní desky obětí nacistické okupace a seznámila přítomné s profily lidí, jejichž jména jsou na desce uvedena.

Maria Sztwiertnia

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.