Již brzy se uskuteční další ročník štafetového závodu Olza RUN od ústí k prameni řeky Olzy. Pokud běháte profesionálně, amatérsky nebo si jen chcete vyzkoušet své schopnosti, je tato akce určena právě vám. Svůj pětičlenný tým můžete registrovat až do konce dubna.

Účastníci běhu musí zdolat 100 km dlouhou trasu rozdělenou do 10 úseků. Každá osoba v pětičlenném týmu musí absolvovat dva úseky. Štafetu si předávají na různých místech trasy, mimo jiné v Karviné, Vendryni, Návsí, Bukovci a nakonec v Istebné, kde se setkají s celým týmem a všemi účastníky akce.

Třetí ročník závodu Olza RUN

„Třetí ročník akce Olza RUN se uskuteční v sobotu 13. května. Běžci budou tradičně startovat v místě, kde se řeka Olza vlévá do Odry v Bohumíně-Šunychlu. Odtud závodníci poběží do Istebné, kde řeka Olza pramení. V letošním roce dochází k malé změně; v posledních dvou letech se cíl štafety nacházel v Istebné na fotbalovém hřišti Zaolzie, letos se v souvislosti s novým partnerem, kterým je „Stowarzyszenie Trójwieś Razem“, cíl závodu přesouvá do střediska Złoty Groń. Změní se také trasa závěrečného úseku, což znamená, že těm, kteří jej poběží, doporučujeme trénink,“ říká Weronika Marek, jedna z organizátorek akce.

Pořadatelka dodává, že se ještě stále můžete přihlásit. „Zúčastnit se může každý, místa jsou stále volná, přihlašování probíhá do 30. dubna na webových stránkách ZDE. Je to skvělá akce, kde se můžete setkat nejen s přáteli, ale také poznat nové lidi, kteří sdílejí stejnou vášeň pro běh a sport,“ uvedla Weronika Marek.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.