KARVINÁ-STARÉ MĚSTO / Po úklidu starého evangelického hřbitova, o kterém jsme již nejednou psali, přišel čas na další iniciativy sdružení OLZA PRO. Jeho aktivisté vás zvou na jarní úklid náměstí Ondry Foltýna v Karviné Starém Městě.

Zájemci, kteří se chtějí zapojit do úklidu obce, se sejdou na místě v sobotu 25. 3. 2023 od 9.00 hodin „V plánu je uklidit okolí památníku obětem 1. světové války před kaplí Andělů strážných. Rozsah prací závisí na počtu dobrovolníků. Město Karviná nám poskytne velkoobjemový kontejner na bioodpad, nářadí na práci si přivezeme vlastní. Zveme všechny dobrovolníky,“ uvedli Marek Konieczny a Stanisław Kołek ze sdružení OLZA PRO.

Aktivisté, kteří v lednu 2021 založili sdružení OLZA PRO, upozorňují, že Staré Město je karvinská čtvrť, která byla donedávna odsouzena k zániku kvůli plánované těžbě uhlí. „Naštěstí přežila a podle našeho názoru si nyní zaslouží, aby se o ni pečovalo, aby se co nejvíce zachovalo,“ tvrdí.

(indi) 

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.