TŘINEC / Příští sobotu se v Třinci v kulturním domě Trisia uskuteční koncert Renaty Drössler, na kterém zpěvačka pokřtí nové vinylové album „Motýl něhy uletí“.

  Na albu jsou básně českého básníka Jiřího Žáčka, hudbu složili Petr Ožana, Luboš Přibyl a Renata Drössler. Spolupráce českého básníka a šansoniérky Renaty Drössler začala před 20 lety. Album Motýl něhy uletí je sbírkou krásných, jemných a emotivních písní, které pojednávají o lásce, životě a lidských vztazích.

  Nové vinylové album

  CD Motýl něhy uletí vyšlo v roce 2015, teď se zpěvačka rozhodla vydat také vinylovou desku.

  „Telefonní hovor nenahradí rozhovor s kamarádkou v kavárně. Éra cédéček je už spíše za námi, streamování je super věc, ale vinyl je vinyl. Je to jako s knihami. A co je podstatné, knihy voní. Pro mě je vinylová deska jako hudební kniha, také má svou vůni,“ vysvětluje šansoniérka v rozhovoru pro náš měsíčník, který vyjde koncem března.

  Stále jsou k dispozici vstupenky na koncert

  Na březnovém koncertě v TRISII Renatu Drössler doprovodí trio, které její písně oblékne do dynamického jazzového hávu. Kromě Renaty Drössler se na pódiu objeví také mladé třinecké talenty, např. Julia Macura a Laura Humel.

  Na tento koncert zůstalo ještě několik volných vstupenek, které si můžete zakoupit zde.

   Komentáře   CZYTAJ RÓWNIEŻ   REKLAMA

   REKLAMA
   Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

   www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

   Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
   Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
   Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.