OLDŘICHOVICE / Na poslední lednový den dlouho čekali žáci školy v Oldřichovicích. Konečně nastal ten den a děti dostaly vysvědčení na konci prvního pololetí. A hlavně se mohly proměnit ve své oblíbené postavy a zúčastnit se plesu.

Nejprve žáci obdrželi vysvědčení na závěr prvního pololetí. Na analýzu výsledků však nebylo mnoho času, protože se museli připravit na ples. A bylo co dělat. Proměnit dítě v berušku, vlaštovku nebo geparda není nic jednoduchého. K tomu přispěly nejen krásné kostýmy a doplňky, ale také barvy a pastelky na malování na obličej, které učitelky dovolily dětem používat.

Malování na obličej bylo jedním z nejzajímavějších okamžiků dne. Zvláště když děti ze starších tříd pomáhaly těm mladším a naopak. Jakmile byli všichni spokojeni se svými proměnami – kočky si brousily drápy, ptáci roztahovali křídla a Thor si vyzkoušel své pěnové kladivo – byl čas vyrazit do tělocvičny, kde se měla odehrát další zábava.

Nejdřív polonéza

Jak se patří na polskou školu, ples začal polonézou. Přestože mnoho dětí vyjádřilo skepsi, zda je polonéza skutečně tanec, a ne forma procházky, všechny se postavily do dvojic. Pak začala ta pravá zábava. Učitelka Alina Rucka, převlečená za paní Jaro, všechny roztančila. Elzy tančily v éterických šatech, kočičí ženy se snažily chytat ptáky, Ninja, karatista a Thor tančili svůj děsivý tanec před bojem.

Tance byly prokládány různými hrami, které připravily učitelky. Každá z nich každopádně brala školní ples velmi vážně a připravila si na tento den kostým. Zhruba v polovině akce se na tanec svých starších kolegů přišly podívat i děti z mateřské školy. Dlouho se však nezdržely, protože se právě chystaly na procházku. Na svůj ples si budou muset ještě chvíli počkat.

Byl letošní ples školy v Oldřichovicích úspěšný? Nikoho jsme se na to neptali, ale myslím, že se stačí podívat na fotografie a udělat si vlastní názor.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.