KOMORNÍ LHOTKA / MS PZKO v Komorní Lhotce uspořádala 14. prosince vánoční dílny. V prostorách městské knihovny se sešlo téměř třicet osob: dětí, rodičů a babiček.

Dílny zahájila Joanna Szpyrc, předsedkyně spolku PZKO v Komorní Lhotce, která přivítala všechny přítomné, včetně vzácného hosta – profesora Karola Daniela Kadłubce, který ve své přednášce připomněl staré zvyky a obřady. Zdůraznil význam některých tradičních zvyků, které se v našich domácnostech stále dodržují. Přednášku si všichni účastníci vyslechli s velkým zájmem.

Dalším hostem byla kapela Czymuni. Zpěv tradičních koled a písní, které se všichni přítomní naučili, navodil skutečně sváteční atmosféru.

Vánoční dílny

A pak už začalo tvoření: vyráběla se vánoční přání, tradiční i netradiční, zdobily se šišky, které se později používaly na vánoční výzdobu, a k tomu je třeba připočíst vůni čerstvě upečených trubiček (neboli šulek).

Workshop se těšil velkému zájmu přítomných a lidé se již zvědavě ptali na další.

Joanna Szpyrc

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.