ČESKÝ TĚŠÍN / Ve čtvrtek 15. prosince odpoledne se v sále KASS Střelnice sešli členové Klubu učitelů v důchodu (KNE).

Všechny plány se podařilo realizovat

Předsedkyně KNE Marta Roszka shrnula uplynulý rok činnosti a vyjádřila nadšení nad tím, že se spolku podařilo splnit všechny plány na rok 2022. Vzhledem k tomu, že spolek sdružuje učitelé v důchodu, je hlavní důraz kladen na udržování kontaktů a společné trávení času.

Velkou část činnosti spolku tak tvoří výlety do okolí. V uplynulém roce to byly například výlety do Bludovic, Bílska-Bělé nebo do Muzea Bible a Trojzemí v Jablunkově.

Klub učitelů v důchodu působí v rámci Svazu polských učitelů v České republice (TNP). Čtvrtečního jednání se proto zúčastnila Danuta Rylko, zástupkyně výboru TNP. Přítomen byl také zástupce Svazu polských učitelů z Cieszyna, který je spřátelenou organizací KNE.

V rámci uměleckého programu vystoupil zpěvák Władysław Czepiec

Nadšení a bouřlivý potlesk vyvolalo vystoupení Władysława Czepiece. Tenorista zpíval písně z repertoáru Jana Kiepury nebo Marka Torzewského.

Na závěr oficiální části setkání popřál Tadeusz Szkucik přítomným vše nejlepší k nadcházejícím Vánocům. Popřál jim čas strávený ve zdraví, bez spěchu, starostí a problémů.

Po skončení oficiální části setkání přišel čas na zpívání koled a povídání u chlebíčků, koláčů a nápojů.

(indi)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.