Do první adventní neděle zbývá už jen pár dní. A to znamená, že Vánoce jsou stále blíž a blíž. Advent je nejen dobou očekávání, ale také dobou vánočních trhů. Podívejte se na náš seznam trhů pořádaných ve Slezsku a Malopolsku.

KATOVICE, Vánoční trhy, 18. listopadu 2022 – 8. ledna 2023

Na Divadelním náměstí v Katovicích vzniklo vánoční městečko již minulý pátek. Je zde 80 stánků s vánočními dekoracemi, ozdobami, dárky a jídlem. Kromě toho jsou zde k dispozici atrakce jako viktoriánský kolotoč, vánoční betlém, dřevěný vláček, mini světelný park, který je přístupný zdarma. K dispozici je také kluziště a ruské kolo, které bude k dispozici až do 26. února 2023. Samotný jarmark potrvá do 8. ledna.

Více informací najdete zde a na FB profilu katovických Vánočních trhů.

VROCLAV, Vánoční trhy, 18. listopadu – 31. prosince 2022

Minulý pátek byly také zahájeny Vánoční trhy ve Vratislavi. Tyto trhy nepotřebují žádnou zvláštní prezentaci. Jedná se o jedny z největších vánočních trhů v celém Polsku. Není možné vyjmenovat všechny zajímavosti, které tuto akci provázejí. Veškeré informace o této akci najdete na webových stránkách Vánočních trhů ve Vratislavi. Potrvají do konce roku.

KRAKOV, Krakovské vánoční trhy, 25. listopadu 2022 – 1. ledna 2023

Krakovské vánoční trhy začínají tento pátek. Na hlavním náměstí budou prodejci prezentovat své zboží ve stáncích s občerstvením i s vánočními ozdobami. Mezi přibližně 80 vystavovateli budou také prodejci z Litvy, Ukrajiny, Slovenska a Maďarska. Jarmark v Krakově je proslulý především svými regionálními produkty. Akce bude ukončena na Nový rok.

Kompletní program krakovských vánočních trhů:

KATOWICE-NIKISZOWIEC, Jarmark na Nikiszu, 9.-11. prosince 2022

Jarmark na Nikiszu potrvá pouhé tři dny. Otevřeno bude v pátek 9. prosince od 14.00 do 20.00 a v sobotu a v neděli 10.-11. prosince od 11.00 do 20.00. Na jarmarku se představí 170 vystavovatelů. Doporučujeme navštívit jarmark a využít příležitosti navštívit také Nikiszowiec, hornickou kolonii z let 1908-1918, která bylo v roce 1979 zapsána do seznamu historických památek.

Podrobné informace najdete zde.

VISLA, Slezský vánoční jarmark ve Visle, 10.-18. prosince

Jarmark ve Visle začne na Hoffově náměstí 10. prosince v 18:00. Po celý první víkend a v sobotu druhého víkendu jarmarku bude náměstím projíždět Santův vláček. Pro nejmenší je připraven kolotoč a na koupališti Visla se objeví ledová plocha. Nebudou chybět ani řemeslné dílny. O víkendech se budou konat koncerty. Druhý víkend jarmarku budou Lesy Visly rozdávat vánoční stromky.

Program akce najdete zde.

CIESZYN, Cieszyňský vánoční jarmark, 3.-23. prosince 2022

Cieszyňský vánoční jarmark se koná na Starém trhu v Cieszyně. Stánky vystavovatelů budou otevřeny od 10.00 do 18.00. Kromě možnosti nákupu vánočních dekorací, dárků a řemeslných výrobků budou o víkendech 3.-4. prosince a 10.-11. prosince na návštěvníky čekat další atrakce a umělecký program.

BÍLSKO-BĚLÁ, Vánoce na náměstí, 16.-18. prosince 2022

„Vánoce na Starém Měste” budou probíhat na bělském náměstí a Náměstí Svobody. Catering bude umístěn na náměstí v dřevěných domkách. Zde se budou konat také koncerty. Vánoční jarmark v Bělé se bude konat na Náměstí Svobody, kde budou mít své stánky jednotliví vystavovatelé. V nabídce budou věnce, ozdoby na vánoční stromek, šperky, dekorace, med a včelí výrobky, ruční výrobky a mnoho dalších. Pro děti bude připravena také Mikulášská zóna, kde na ně bude čekat Mikuláš s veselými skřítky a další atrakce. V sobotu a v neděli budou na radnici probíhat dílny pro děti.

Veškeré informace o této akci najdete na webových stránkách města.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.