1. Těšínský jazzový festival

Kdy: od pondělí 14. listopadu do soboty 19. listopadu
Kde: Cieszyn, Český Těšín

49. ročník festivalu odstartoval v pondělí, na koncerty a setkání se můžete těšit do soboty. Koncerty se odehrávají v KASS „Střelnice” a v klubech a kavárnách v Cieszyně a Českém Těšíně. V pátek ve  20.00 v café & club Dziupla vystoupí kapela Ziemia; v sobotu v 18.00 v KASS Střelnice vystoupí: Silesian Dixie Band, Kahoma Trio, Formace Jazz Q, Ochepovsky Project, Beata Hlavenková.

2. Magická show pro celou rodinu

Kdy: pátek 18. listopadu, 19.00
Kde: Cieszyn

V kulturním domě Dom Narodowy vystoupí skupina herců a iluzionistů. Kouzelnicá show je určena pro děti (od 5 let) a dospělé. Vstupenky je možné koupit zde: https://www.magicmitoraj.pl/cieszyn.

3. Dialog kolorów

Kdy: pátek 18 listopadu, 17.00
Kde: Cieszyn

Książnica cieszyńska zve na setkání s básníkem Markem Słowiaczkem a prezentaci jeho nové sbírky Dialog kolorów. Setkání proběhne v konferenčním sále.

4. Vendryňské vánoční dílny

Kdy: pátek 19 listopadu, sobota 20 listopadu, 9.00-17.00
Kde: Vendryně

V kulturním domě Czytelnia ve Vendryni se budou v pátek a sobotu prezentovat místní umělci a rukodělnici z Vendryně a okolních obci. Součásti akce budou i dílny umělecké tvořivosti. Pořadatelé nachystají i bohaté občerstvení.

5. Den keramické zručností

Kdy: sobota 19. listopadu, 8.00-15.00
Kde: Chotěbuz, Archeopark

Ruční tvorbu keramiky a točení na hrnčířském kruhu si můžete vyzkoušet v sobotu v Archeoparku v Chotěbuzi. Přijďte do zdejší keramické dílny a naučte se základní technické postupy používané při výrobě keramických předmětů.

6. Vánoční dílny

Kdy: sobota 19. listopadu, 13.00-16.00
Kde: Jablunkov

Přijďte si užít kousíček vánoční atmosféry. V sále jablunkovské radnice na vás čeká ukázka řemesel a dílničky pro dětí kde si vytvoří dekorace a výrobky s vánoční tematikou. A na chuť si můžete dát domácí zákusky a kávu. Zve DDM Jablunkov.

7. Prodejní výstava ručních prací

Kdy: sobota 19. listopadu, 8.00-17.00
Kde: Hrádek

Klub maminek Hráďátka a Doris ruční výroba zvou do Centrum volného času na tradiční prodejní výstavu ručních prací.  Přijďte nakoupit dárky a posedět u kávy a zákusku. Nově budou i tvořivé dílničky pro děti. Výtěžek z občerstvení bude věnován k dobročinným účelům.

8. Výstava Etno by Beata Bojda v Zámeckém pivovaru

Kdy: sobota 19. listopadu, 17.00
Kde: Cieszyn

Zámecky pivovar zve na výstavu fotografie Etno by Beata Bojda v galerii na půdě pivovaru. Inspiraci pro autorsky projekt Etno by Beata Bojda byl lidový oděv a lidové papírové květy. Vernisáž proběhne v sobotu v 17 hodin.

9. Bleší trhy a Fauna trhy

Kdy: sobota 19. listopadu, neděle 20. listopadu
Kde: Ostrava

O víkendu proběhne v Ostravě sběratelská burza – celostátní hobby setkání sběratelů všech sběratelských oborů (sobota 7.00-12.00, Černá louka). V neděli bude možné zde navštívit Fauna trhy určeny pro všechny milovníky zvířat (neděle 7.00-12.00). K vidění aneb koupi budou mj: okrasné ptactvo, akvaristika, potřeby pro psy a kočky, drůbež, holubi, teraristika, drobní savci, bezobratlí, králíci.

10. Turnaj ve stolním tenise

Kdy: neděle, 19. listopadu, 8.00
Kde: Český Těšín

Turnaj neregistrovaných hráčů je určen pro děti i dospělé, kteří budou rozděleni do jednodlivých kategorií podle věku. TJ Slavoj Český Těšín zve všechny milovníky tohoto sportu na tento amatérský turnaj.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.