MILÍKOV / V sobotu se v Domě PZKO v Milíkově-Centru konalo podzimní setkání Klubů žen PZKO. O program se postaraly děti z místní školy a školky, překvapením bylo vystoupení místního ochotnického divadla.

Více než stovka dam z Klubů žen PZKO přijela do Milíkova, aby se vzájemně poznaly, vyměnily si zkušenosti, naučily se něco nového a strávily čas v příjemné společnosti.

„Setkání jsme uspořádali již podruhé. Jsme sehraný tým, kde každý ví, co má dělat, vaříme a pečeme na všechny akce, které náše skupina PZKO pořádá. K snídani jsme připravili dietní sendviče se šunkou a horalské s tlačenkou. K dispozici byl také sladký rohlíček s jablečnou náplní. K obědu bude vývar, řízek s bramborovým salátem a jako dezert ptačí mléko,“ informovala redakci Ewa Brózda, předsedkyně Klubu žen v Milíkově.

Zázračný květ od těch nejmenších

Po krátkém přivítání vzácných hostů vystoupili žáci polské základní školy a mateřské školy v Milíkově. Představili pohádku Zázračný květ, kterou napsal Władysław Młynek. Příjemným překvapením bylo vystoupení amatérského divadelního souboru, který představil jednoaktovku „V síti“ od Izabely Żur. Tato komedie o krizi středního věku rozesmála dámy k slzám.

Plány a semináře

Anna Piszkiewicz, předsedkyně Ženské sekce PZKO, informovala o plánech sekce na příští rok. Na jaře se uskuteční další setkání žen, které budou hostit dámy z Mostů u Cieszyna, a plánuje se také výlet do jihovýchodního Polska.

Zajímavým zpestřením programu byla dílna, kde se dámy mohly naučit vyrábět květiny, ozdoby z materiálů, jako jsou zbytky látek nebo obaly od vajec.

„Děkuji dámám z Milíkova, vše bylo perfektní. Chutné jídlo, bohatý program, zajímavé workshopy, všichni účastníci odjížděli domů velmi spokojeni,“ uzavřela Anna Piszkiewicz.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.