MILÍKOV / Místní skupina PZKO v Milíkově minulou sobotu oslavila 75. výročí založení PZKO.

V jubilejním programu vystoupily děti z místní polské školky a školy. Zahráli hru Władysława Młynka „Zrnko kapradiny“. Malí herci se svého úkolu zhostili na jedničku a své role zahráli s velkým nasazením. Předškoláci mezitím zatančili několik tanců.

„Vrátil jsem se do doby, kdy jsem sám chodil do školy v Milikově. Hráli jsme stejnou hru, byl jsem tehdy pastýřem,“ vzpomíná Ryszard Staszowski.

V síti

Místní amatérský divadelní soubor uvedl jednoaktovku „V síti“ od Izabely Żur. Komedie o krizi středního věku rozesmála diváky až k slzám. Na jevišti se objevili „staří“ herci, ale zapojili se i mladí herci, kteří se úspěšně zhostili svých rolí.

“ Bylo fajn hrát opět před publikem, naposledy jsme stáli na pódiu před třemi lety. Bylo příjemné, že v tomto světě plném negativních zpráv mohli diváci alespoň na chvíli zapomenout na své problémy a bavit se spolu s námi,“ řekl Kazimierz Sikora, jeden z herců ztvárňujících hlavní role.

Kromě programu pro „duši“ se organizátoři postarali také o žaludky hostů, pro které připravili bohaté a chutné občerstvení.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.