SKŘEČOŇ / Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu v Bogumíně-Skřečoni uspořádala v sobotu 2. července tradiční radovánky. Tentokrát se akce zúčastnilo padesát účastníků.

Na začátku předseda spolku Czesław Gałuszka srdečně přivítal ženský vokální soubor „Spoko Babki“. Soubor, který působí v Kulturním centru ve Skrzyszowu, byl založen v říjnu 2013. V současné době má skupina devět členů.

Dámy pod vedením Danuty Szczypky představily pásmo veselých a optimistických polských písní na různá témata a také jednu v češtině – v Polsku populární hit Heleny Vondráčkové „Malovaný džbánku“.

„Spoko Babki“ byly odměněny bouřlivým potleskem

Odměnou za zajímavé vystoupení byl bouřlivý potlesk spokojeného publika. Je třeba dodat, že soubor „Spoko Babki“ je laureátem Festivalu vánočních koled v Godowě, byl oceněn na Národním festivalu vánočních koled v Będzinu a má na svém kontě několik desítek vystoupení v rámci wodzisławského okresu.

Chutné koláče a pokrmy připravené členkami Klubu žen, stejně jako pestrá květinová výzdoba na stolech, přispěly ke zdárnému průběhu oslav ve Skřečoni.

Danuta Guziur

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.