BYSTŘICE / Školní rok skončil také pro žáky a učitele Základní školy Stanisława Hadyny s polským vyučovacím jazykem v Bystřici. Slavnostní ukončení školního roku se konalo v tělocvičně české školy. Původně se měla slavnost konat v kině MUZIC, ale kvůli výpadku proudu se všichni sešli v tělocvičně.

„Srdečně všechny vítám! Tento školní rok lze považovat za návrat k normálu. Když to srovnám s předchozím rokem, kdy jsme ve škole strávili jen necelou polovinu času, který je určen na výuku, letos se učilo na dálku jen pět dní, z čehož máme velkou radost! Proběhly již předmětové olympiády s velkým úspěchem našich žáků, maškarní ples, ples žáků druhého stupně, úspěšný lyžařský kurz, zimní hry, mistrovství polských škol v plavání, májový koncert, atletické hry, radovánky a také školní a poznávací výlety. To je nesmírně důležité pro váš sociální a duševní rozvoj,“ přivítal všechny Bogdan Sikora, ředitel školy.

Do základní školy v Bystřici je zapsáno 179 žáků. Až 79 z nich mělo na vysvědčení samé jedničky. 151 žáků obdrželo vysvědčení s vyznamenáním. Pochvalu si vysloužili Tamara Wójcik a Daniel Walek, kteří jako jediní žáci z celé školy nevynechali ani jednu vyučovací hodinu.

Ocenění nejlepších žáků

Starosta obce Roman Wróbel a místostarosta Marcel Čmiel předali ceny nejlepším žákům. Titul „Žák s třídou“ získali Adam Kulig, Jadwiga Heczko, Magdalena Szewczyk, Ema Novotná, Marta Walach, Agnieszka Konderla, Franciszek Bublik, Dawid Cieślar, Klaudia Kantor, Anita Bielan, Nina Natálie Veselá a Tiffany Sajdok.

Nejlepším sportovcem se stala Nina Vodák – cenu pro ni sponzorovala místní skupina PZKO Bystřice.

Titul „Nejlepší žák školního roku 2021/2022“ získala Dorota Kaleta.

Během slavnostního ceremoniálu blahopřání přijal starosta obce Roman Wróbel, který v letošním roce slaví životní jubileum. Žáci mu zpívali 100 let.

Se školou se rozloučili žáci devátých tříd. Prvňáčci si pro ně připravili krátký program. Deváťáci obdrželi z rukou Grażyny Roszky průkazy PZKO.

Děkujeme za vřelé přijetí žáků z Ukrajiny

„Milí deváťáci, loď, na které se plavíte a která se jmenuje Základní škola Stanisława Hadyny, se pomalu blíží ke svému cíli. Byla to dlouhá cesta! Trvala devět let. Během této doby vás učitelé učili číst, psát a počítat. Byli vašimi průvodci v oceánu mnoha informací. Pomohli vám poznat celý svět,“ řekl ředitel školy.

„Zažili jste mnoho krásných a zajímavých zážitků, které vám navždy zůstanou v srdci. Doufám, že se každý z vás dokáže vyrovnat s novým prostředím, které vás čeká. Doufám, že škola, kterou právě opouštíte, bude hrdá na absolventy, jako jste vy,“ uzavřel Bogdan Sikora.

Ředitel školy připomněl i ty, kteří museli v důsledku války na Ukrajině opustit své domovy, školy a kolegy a přišli do jiného prostředí. „Děkuji žákům, že je mezi sebe tak srdečně přijali,“ dodal Bogdan Sikora. Na bystřické škole se učili čtyři žáci z Ukrajiny.

Pak přišel dlouho očekávaný okamžik – tradičně si všichni společně zazpívali píseň Haliny Kunické „Lato, lato, lato czeka“, a tím začaly letní prázdniny.

Komentáře


Čtěte také


Naplánujte si s námi víkend. Nejzajímavější události na Těšínském Slezsku
Leden262023

Naplánujte si s námi víkend. Nejzajímavější události na Těšínském Slezsku

Beskid Śląski shrnul uplynulý rok. Podívejte se, co plánuje letos!
Leden252023

Beskid Śląski shrnul uplynulý rok. Podívejte se, co plánuje letos!

Clanek
Leden222023

František Kowolowski vystavuje v Trisii

10 tipů na víkend
Leden192023

10 tipů na víkend

Začal soudní proces s Andrzejem Poczobutem. Společné prohlášení předsedů výborů Sejmu a Senátu
Leden162023

Začal soudní proces s Andrzejem Poczobutem. Společné prohlášení předsedů výborů Sejmu a Senátu

Leden122023

Blíží se 56. ročník Slezského plesu. Co připravili organizátoři?
Leden112023

Blíží se 56. ročník Slezského plesu. Co připravili organizátoři?

Tipy na víkend
Leden052023

Tipy na víkend

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.