1. Svátek tří bratří

Kdy: od pátku 24. června do neděle 26. června
Kde: Cieszyn, Český Těšín

Od pátku do neděle  bude probíhat jubilejní, 30. Svátek tří bratří. Můžete se těšit na bohatý program: koncerty, atrakce pro děti a mnoho doprovodných akcí. Z důvodu rekonstrukce náměstí v Cieszyně se polská číst festivalu bude konat ve sportovní hale. Akci odstartuje páteční slavnostní průvod a společné setkání představitelů měst Českého Těšína a Cieszyna na mostě Družby.

2. Výstava Klubu Kobiet

Kdy: od soboty 25. června do pondělí 27. června
Kde: Albrechtice

Klub Kobiet Místní skupiny PZKO zve na výstavu s názvem U mnie, u mojej mamy, babci i prababci. Výstavu můžete zhlédnout v sobotu v čase 10.00-18.00, v neděli 9.00-16.00, v pondělí 8.00-12.00.

3. Svatojánský táborák

Kdy: sobota 23. června, 15.30
Kde: Střítěž

Svatojánskou noc budou slavit členové Místní skupiny PZKO ve Střítěži. MS zve k táboráku na zahradu k Zawadzkým. Na programu bude povídání o zvycích a tradicích svatojánské noci, pletení věnců, terénní hra a hledání pokladu. Občerstvení zajištěno.

4. X. Československý Panzershow

Kdy: sobota 25. června
Kde: Návsí

Restaurace U Mrózka v Návsí bude hostit 10. ročník mezinárodní modelářské akce. Proběhne zde výstava a soutěž modelů tanků, lodí, letadel a figurek. Na programu je i celodenní modelářský workshop a dětské atrakce.

5. „Wianki” v Orlové

Kdy: sobota 26. června, 15.00
Kde: Orlová-Lutyně

Místní skupina PZKO Orlová-Lutyně zve na již tradiční akci „Wianki“. V 16.00 hod. vystoupení žáků, v 17.00 kabaretní skupina Klika Michnika z polských Rydułtov. Pochutnáte si na domácí kuchyni.

6. Vítání léta

Kdy: neděle 26. června, 16.00
Kde: Těrlicko-Kostelec

Místní skupina PZKO Těrlicko-Centrum spolu s MS Kostelec, Stanislavice a Hradiště svou do Polského Domu na Kostelci na letní akci. Na programu je koncert pěveckého sboru Canticum Novum, Klub Młodych Těrlicko, nafukovací hrad pro děti, občerstvení. Vše zdarma.

7. Koncert Edyty Geppert

Kdy: neděle 26. června, 19.00
Kde: Cieszyn

V Divadle A. Mickiewicze vystoupí v neděli charismatická polská zpěvačka Edyta Geppert. Jej recital je příležitost poslechnout si nejkrásnější písničky polského šansonu.

8. Poutní slavnost ke cti sv. Petra a Pavla

Kdy: neděle 26. června, 15.30
Kde: Mosty u Jablunkova

V nedělní odpoledne zveme ke kapličce sv. Petra a Pavla na Šance, kde se bude slavit poutní mše svatá. Mše sv. bude v českém a polském jazyce.

9. Těšínský rodinný výlet na kole

Kiedy: neděle 26. června, 10.00
Kde: Cieszyn

Víkend s rodinou? Vydejte se společně s Turistickým klubem cyklistů Ondraszek na cyklistický výlet v okolí Cieszyna. Sraz v 10 hodin u sportovní haly v Cieszyně. Cíl: obec Hažlach.

10. Indiáni ze šuplíku

Kdy: neděle 26. června, 15.00
Kde: Třinec

Originální představení Divadla Láryfáry v Trisii je určeno dětem i dospělým a je plné indiánských písniček a rituálů. Napínavý příběh o třech dospělých kamarádech, kteří se odváží vrátit do časů dětství a stanou se opět statečnými indiány z kmene Apačů.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.