1. 20 000 mil pod mořem

Kdy: pátek 3. června, 17.00
Kde: Český Těšín

Scéna Bajka Těšinskho divadla zve na premiéru loutkového představení. Nasedněte do Nautilu, dokonalé podmořské lodi a nahlédněte do tajemných podmořských hlubin. Jistě vás zaujmou osudy kapitána Nema a tří statečných mužů.

2. Den dětí u koní

Kdy: v pátek 3. června, 16.00
Kde: Český Těšín

Jezdecký klub Český Těšín zve do areálu na Slezské ulici na tradiční červnovou akci pro rodiny a všechny milovníky koní. Na programu bude vození na koních a ponících, kočárem. Občerstvení zajištěno.

3. Cirkulum na cestách

Kdy: pátek 3. června, 16.00-20.00
Kde: Karviná

Nový cirkus, divadlo, zábavu a umělce z domácí i zahraniční scény uvidí diváci na Masarykově náměstí ve Fryštátu. Vystoupí pouliční novocirkusové umělci z Česka, Itálie, Francie a Španělska.

4. Fotografický víkend v Zámeckém pivovaru

Kdy: od pátku 3. června do neděle 5. června
Kde: Cieszyn

Zámecký pivovar spolu s fotografickými spolky z regionu zvou na víkend plný fotografických zážitků. V areálu pivovaru na Zámeckém vrchu proběhnou mj výstavy fotografii, fotografické workshopy a koncert.

5. Folkový kolotoč

Kdy: od pátku 3. června do neděle 5. června
Kde: Ostrava

Srdečně zveme na festival folkové hudby Folkový kolotoč, který bude probíhat v Kulturním domě Poklad. Výstoupí Hradišťan & Jiří Pavlica, Michal Prokop Trio, Jaromír Nohavica, Hana a Petr Ulrychovi & Javory, Trchová Quintet, Justin Lavaš a mnoho dalších.

6. Vaječina v Mostech

Kdy: sobota 4. června, 15.30
Kde: Český Těšín – Mosty

V sobotní odpoledne si udělejte čas a přijďte do Českého Těšína-Mostů ochutnat vaječinu. Místní Skupina PZKO zve do Domu PZKO na tradiční červnovou akci. S sebou 4 vejce. V programu budou i kuželky a tombola.

7. Wyspa miłości

Kdy: sobota 4. června, 18.00
Kde: Cieszyn

Těšínský kulturní dům Dom Narodowy zve na představení divadelní skupiny Scena otwarta. Vstupenky lze koupit online na stránce www.domnarodowy.pl aneb na pokladně.

8. Vendryňský kotár

Kdy: neděle 9 srpna, 13.00
kde: Vendryně

Obec Vendryně ve spolupraci s PZKO a SDH pořádá silniční cyklistickou časovku pro děti a dospělé. Jedná se o 22. ročník závodu pro celou rodinu. Start ve 13 hodin. V 17.30 vyhlášení vítězů, předávání cen a tombola. Registrace online do soboty 4.6.

9. Karol Stryja in memoriam

Kiedy: neděle 5. června, 17.00
Kde: Cieszyn

Ježíšův kostel rozezní v nedělní odpoledne díla hudebních mistrů. Koncert Karol Stryja in memoriam uctí památku těšínského rodáka, dlouholetého dirigenta a ředitele Slezské Filharmonie v Katovicích. Vystoupí Kvintet slezských kameralistů.

10. Muzejní den děti

Kdy: neděle 5. června, 10.00-16.00
Kde: Český Těšín

Přijďte oslavit den dětí do Muzea Těšínska– bude vás čekat něco sladkého na zub a opět ožijí postavy z pověstí.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.