1. Mezinárodní přehlídka lidových kapel a souborů

Kdy: sobota 14. května, 17.00
Kde: Mosty u Jablunkova

Folklorní soubor Górole a Místní skupina PZKO Vás zvou na Mezinárodní přehlídku lidových kapel a souborů, která se uskuteční v náhradním termínu, a bude formou koncertu. Účinkující: kapela Górole, Cimbálová muzika FRIŠ, Ľudová hudba Repáňovci z Terchovej, Ján Amróz z Horehronia, Skład Niearchaiczny z Żywca, kapela Wałasi z Istebné. Více info: www.balgorolski.eu.

2. Gorole – Piyrszych 20

Kdy: sobota 14. května, 18.00
Kde: Karviná-Fryštát

Turistická skupina Gorole zve do Domu PZKO ve Fryštatu na jubilejní multimediální projekci, během které si připomeneme 20 let cestování od Balkánu po Kamčatku, neuvěřitelná dobrodružství, neobvyklá místa.

3. Po stopách rodiny Prochasků

Kdy: sobota 14. května, 9.30

V rámci cyklu komentovaných procházek po Cieszyně a Českém Těšíně se tentokrát vydáme po stopách rodiny Prochasků, zakladatelů těšínské tiskárenské tradice. Průvodce: Jana Galášová (Městská knihovna Český Těšín) a Małgorzata Szelong (Książnica Cieszyńska).

4. Setkání s folklorem

Kdy: sobota 14. května, 16.00
Kde: Havířov-Bludovice

V Domě PZKO proběhne setkání s folklorem Živeckých a Slezských Beskyd. Na programu jsou vokální a taneční workshopy, přednášky, taneční zábava.

5. Koncert VientoMarero

Kdy: sobota 14. května, 17.00
Kde: Cieszyn

Duet VientoMarero – flétnistka Michaela Meca a kytarista Jiří Meca – vystoupí v kulturním domě Dom Narodowy. Prodej vstupenek online na stránce www.domnarodowy.pl anebo v pokladně na místě.

6. Uklízení břehů Olzy a rodinný piknik

Kdy: sobota 14. května, 9.00-15.00
Kde: Cieszyn

V rámci 3. ročníku akce uklízení břehu Olzy proběhne i rodinný piknik v parku Pod Wałką. Nebudou chybět hry, soutěže a atrakce pro nejmladší.

7. Koncert majowy Macierzy Ziemi Cieszyńskiej

Kdy: sobota 14. května, 18.00
Kde: Cieszyn

Macierz Ziemi Cieszyńskiej pořádá jarní koncert v Divadle A. Mickiewicze. Vystoupí: Artis Symphony Orchestra pod vedením Jean-Claude’a Hauptmanna; Olivia Ohl-Szulik, Piotr Sikora, Filip Hauptmann, Leszek Pitry.

8. Výlet k pramenům Olzy

Kdy: neděle 15. května, 16.00
Kde: Jablunkov, Istebna

Skupina cyklistických nadšenců se v neděli vydá k pramenům řeky Olzy. Sraz účastníků v 9 hodin v Městském lese v Jablunkově. Odjezd v 10 hod., trasa: Jablunkov, Písek, Bukovec, Istebna-Wilcze, dále 500 m pěšky. Možnost přijet k pramenům autobusem, rezervace míst v autobusu: +420 777 278 571.

9. Sylwestrowsko lovestory

Kdy: neděle 15. května, 16.00
Kde: Nebory

Novu hru místního amatérského divadelního souboru se Smilovic, která měla premiéru 1. května, bude možné o nadcházejícím víkendu vidět v Domě PZKO Pawła Oszeldy w Třinci-Neborech.

10. Koncert pro děti z Ukrajiny

Kdy: neděle 15. května, 17.00
Kde: Skočov

Během benefičního koncertu v evancelicko-augsburském kostele ve Skočově se budou vybírat finanční dary určené pro léčbu a rehabilitaci tři dětí z Ukrajiny. Vystoupí pěvecký sbor Gloria, dětský pěvecký sbor Nadzieja, skupiny Dla niego, Ahawa, Stela a účinkující z Ukrajiny.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.