ČESKÝ TĚŠÍN / Ve čtvrtek 24. března se konaly „Ostravské trhy přiležitosti“, které pořádala Obchodní akademie v Ostravě. Soutěže se zúčastnili také studenti Obchodní akademie v Českém Těšíně, kteří získali první místo.

Příprava stánků fiktivních firem probíhala ráno od 7.00. Každá z 30 firem se snažila připravit svůj stánek co nejoriginálněji. V 9:00 proběhl oficiální start.

Fiktivní firmy z České republiky a Slovenska měly různé nápady na svou činnost. Byly mezi nimi bary a kavárny a také elektrárna. „Naše společnost „HeatPrint“, s.r.o. vypaluje na zakázku zákazníků reklamní nápisy do dřeva,“ uvedla účastnice soutěže Natasza Respondek.

Třicet firem z České republiky a Slovenska soutěžilo v různých kategoriích, včetně soutěže o nejlepší vizitku, katalog, webové stránky, prezentaci v češtině a angličtině nebo nápad na nejlepší firmu. Porota hodnotila znalost anglického jazyka, argumentaci při obhajobě myšlenky firmy a reprezentanty.

Společnost „HeatPrint“ získala první místo v soutěži o nejlepší fiktivní firmu

„Porotu jsme zaujali nápadem, který se mezi fiktivními firmami dosud neobjevil, dobrou přípravou a nestandardním přístupem k tématu.

Celý veletrh probíhal ve velmi příjemné a profesionální atmosféře, byl skvělou přípravou na účast na skutečném veletrhu a zároveň jsme si vzykoušeli, jestli náš nápad bude mít šanci uspět v reálných obchodních podmínkách.

Tato zkušenost pro nás byla nesmírně zajímavá a určitě nám pomůže lépe fungovat v naší profesní budoucnosti. Jako manažerka společnosti bych ráda poděkovala celému týmu, který se do realizace naší myšlenky zapojil,“ dodává Natasza Respondek.

Soutěže se zúčastnili žáci polské skupiny ze třídy III C: Natasza Respondek, Adrian Siuda, Filip Munka a Patrik Letko.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.