Po dvouleté přestávce ožije prostranství u Werk Areny Hutnickým dnem. V sobotu 7. května se pro všechny milovníky dobrého jídla a pití, muziky a dobré zábavy otevřou dvě hudební a jedna zábavná scéna jak pro děti, tak pro dospělé.

Starší generaci pak potěší program se samostatně řešeným vstupným v kulturním domě Trisia, kde zahrají hvězdy Šlágr TV. Součástí Hutnického dne bude už ve čtvrtek 5. května Majáles, který připravují studenti místních středních škol.

Radegast scéna

Hlavní program se odpoledne soustředí do Werk Areny. Jako první vystoupí ve 14 hodin skupina Jelen, poté No Name a Michal Hrůza s kapelou, večer se představí oblíbená Doga.

Venkovní areál

Na venkovní Revival scéně vystoupí třinecké kapely O.S.G. a Cafe´80, dále skvělé revivalové skupiny Abba Stars a AC/CZ.

Kromě bohatého výběru jídel i pití ve stáncích se návštěvníci budou moci kochat uměním řemeslníků, zkusit si adrenalinové atrakce, obdivovat kumšt historického šermu i kejklířů, komediantů a jarmarečníků. Netradiční bude průvod historických kočárků. A děti budou kromě jiných bavit i Klauni z Balónkova.

Zábavná scéna

V Mini werk aréně to nejdřív pro děti roztočí loutkové představení Čert a Káča i Bláznivý hudební karneval. Později bude z pódia bavit Petr Jablonský, Lukáš Pavlásek i poněkud neobvyklý český kouzelník Richard Nedvěd.

Šlágr scéna v Trisii

V kulturním domě Trisia se za samostatné 100korunové vstupné mohou příznivci lidové zábavy těšit na Vlastu Mudríkovou, Šlágr kluky, Veselou trojku a další oblíbené interprety.

Majáles

Novinkou letošního Hutnického dne je program určený pro mladou generaci, který už o dva dny dřív proběhne na náměstí Svobody a v prostorách kulturního domu Trisia.

Pod taktovkou středoškolských studentských týmů a s podporou skupiny Moravia Steel – Třinecké železárny vzniká první třinecký Majáles. Průvody studentů se sejdou ve čtvrtek 5. května dopoledne na náměstí, kde na ně bude čekat bohatý a veřejnosti volně dostupný program, který vyvrcholí vystoupením rappera Renne Danga a dua Dorian + Grey 256.

Studenti se pak mohou v rámci svého uzavřeného programu v Trisii těšit na diskusní podcast U Kulatého stolu a další hosty.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.