BYSTŘICE / O Velikonocích se dospělí těší na chvíle strávené s rodinou. Na druhou stranu děti stále častěji myslí na Velikonoce a odpočítávají dny, kdy budou hledat dárky od zajíčka.

Zajíc – nebo spíše paní Zajíčková – navštívil bystřickou mateřskou školu v úterý. Děti se na tuto událost připravovaly několik dní. Seznámily se s vánočními tradicemi. Připravily vánoční výzdobu. Naučily se písničky a básničky, a dokonce se naučily i tanec, který předvedly během návštěvy paní Zajíčkové.

Nejprve se setkala v mateřské školce s nejmenšími dětmi. Děti zatančily a dostaly za to krásné dárky. Paní Zajícová jim také vyprávěla zajímavé dobrodružství o tom, proč mají zajíci malé ocásky.

Paní Zajícová v Nýdku

Později se celý tým zajíců vydal na cestu do Nýdku, kde se setkal s většími dětmi na pasece pana Milerského. Zázemí samozřejmě našli v Zimarce, kterou mají bystřické školky k dispozici od loňského roku. Vznikla díky pohostinnosti Michala Milerského, rodičů a sponzorů. Srub slouží k vzdělávání v přírodě.

Předškoláci strávili celé dopoledne venku v atmosféře zábavy, radosti, smíchu a překvapení. Děti budou na toto výjimečné setkání jistě dlouho vzpomínat.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.