1. Troje ročních období

Kdy: pátek 22. dubna, 18.05
Kde: Bystřice

Na koncert z cyklu Troje ročních období zve v pátek do sborového centrum LECAV obec Bystřice. Vystoupí Tomáš Novotný – concertino, slovo a Barbora Baranová – zpěv.

2. Koncert skupiny Ta Grupa

Kdy: pátek 22. dubna, 18.00
Gdzie: Cieszyn

V kulturním domě Dom narodowy vystoupí komorní sbor TA Grupa pod vedením Joanny Nowické. Koncert proběhne v rámci shromáždění členů Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej nr 2 „Mały Jaworowy“.

3. Ullmanovské slavnosti

Kdy: od čtvrtka 21. dubna do neděle 24. dubna
Kde: Český Těšín a Cieszyn

III. ročník mezinárodního hudebního festivalu proběhne v Českém Těšíně a Cieszyně. Na programu jsou koncerty, operní představení, konference, výstava, procházka po stopách Viktora Ullmana v Cieszyně. Festival se koná na počest těšínského rodáka Viktora Ullmanna, nadaného hudebního skladatele, který se řadí mezi tzv. terezínské skladatele.

4. Výstava krojů

Kdy: od pátku 22. dubna do neděle 24. dubna
Kde: Horní Suchá

V Domě PZKO v Horní Suché bude k vidění velké množství lidových krojů a plesových šatů a převleků, které místní skupina PZKO nasbírala za posledních skoro 70 let. V pátek bude výstava otevřena v čase 15.00-20.00, v sobotu 9.00-19.00, v neděli 9.00-15.00.

5. Křížovkářská soutěž

Kdy: sobota 23. dubna. 8.00
Kde: Mosty u Jablunkova

Místní knihovna v Mostech u Jablunkova chystá pro milovníky luštění tradiční křížovkářskou soutěž. V 8.00 začnou luštit děti z polských škol, od 10.00 křížovky pro děti v jazyce českém. Ve 13.30 české křížovky dospělí a mládež od 16 let, od 15.30 křížovky polské od 16 let. Zájemci se mohou hlásit do 21.4. osobně v knihovně, na tel. 558 368 014 nebo na email: knihovna@mostyujablunkova.cz.

6. Koncert Scholy coralle

Kdy: sobota 23. dubna, 19.00
Kde: Český Těšín

V kostele v Masarykových sadech proběhne v sobotní večer benefiční koncert Scholy coralle. Výtěžek z koncertu poputuje na opravu kostela.

7. Cyklistický a kajakový výlet

Kdy: sobota 23. dubna, 9.00
Kde: Cieszyn, Věřňovice

Turistický cyklistický klub Ondraszek zve na cyklistický a kajakový výlet. Sraz v 9 hod. na náměstí v Cieszyně, poté vyrazí účastníci na kolech na nádraží v Českém Těšíně, dále vlakem od Dolní Lutyně a pak na kolech do Věřňovic, kde se přesednou do kajaků a vypraví se k soutoku Olzy a Odry.

8. Příroda kolem nas

Kdy: sobota 23. dubna, 9.00-17.00
Kde: Chotěbuz

V ramci celodenní akci v Archeoparku se zaměříme na přírodu. Odhalíme zajímavosti ze světa ptáků, stromů nebo vodních toků. V 10.30 a 14.30 přednáška Pozorování ptactva v lesním prostředí. Na programu bude rovněž mj tvoření ptáčků z plsti, určování kůry stromu či rozpoznávání bylinek.

9. Dětské setkání s folklorem

Kdy: sobota 23. dubna, 17.00
Kde: Cieszyn

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej zve do Divadla A.Mickiewicza w Cieszyně na koncert „Dziecięce Spotkanie z Folklorem – 30-lecie grup dziecięcych Zespołu”. Vystoupí téměř 100 mladých tanečníků, diváci uvidí tance a písně nejen z regionu Těšínského Slezska.

10. Těšínský Fortuna běh

Kdy: neděle 24. dubna, 12.00
Kde: Cieszyn, Český Těšín

V neděli ve 12 hod. odstartuje 12. Těšínský fortuna běh. Běh na 10 km – okruh ulicemi Cieszyna a Českého Těšína přes hraniční mosty. Start a cíl v Al. Łyska.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.