JABLUNKOV / Na charitativním koncertu, který se konal v sobotu na Mariánském náměstí v Jablunkově, se vybralo více než 80 tisíc korun. Veškerý výtěžek půjde na pomoc partnerskému městu Tjačiv.

„V Tjačevu se zatím nebojuje, ale ve městě je mnoho uprchlíků, kteří potřebují pomoc. Se starostou jsme v kontaktu od začátku konfliktu, takže máme přesné informace o tom, co aktuálně potřebuje. Děkujeme všem, kteří přišli na koncert podpořit Ukrajinu,“ přivítal přítomné starosta Jablunkova Jiří Hamrozi.

Kapely z Jablunkova a okolí

Akce se uskutečnila díky spolupráci města Jablunkov, jablunkovské Charity a JACKI. Na pódiu vystoupily sbory a kapele: Jablunkovanka, Farní sbor, Idared, žáci Základní umělecké školy, soubor Pastyreczki z polské školy v Bukovci, mužský sbor „Gorol“, „Lipka“, Blaf, Bidon a S.T.S.

Charitativní koncert v Jablunkově moderovály Gabriela Niedoba z „JACKi“ a Lucyna Szotkowska z Charity.

Slunečné počasí a chuť pomoci přilákaly mnoho obyvatel Jablunkova a okolních obcí. Mariinské náměstí bylo zaplněno od samého začátku.

Jménem Ukrajinců jim za pomoc poděkovala žena z Kyjeva, která také musela uprchnout před válkou. Přijela s kamarádkou, jejíž manžel byl v prvních dnech války zastřelen. „Děkujeme za materiální pomoc, duchovní podporu, velmi si toho vážíme,“ poděkovala.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.