1. Říční krajina Těšínska a její proměny

Kdy: od pátku 4. února do 28. srpna
Kde: Český Těšín, Muzeum Těšínska

Od pátku bude možné shlédnout výstavu věnovanou dvěma dominantním řekám na Těšínsku – Olši a Ostravici a jejich přítokům. Pozornost je zaměřena na přírodu i historii řek a říční krajiny. Součástí výstavy jsou dermoplastické preparáty, geologické exponáty a interaktivní prvky. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 3. února v 17 h.

2. Gala z nowojorskim rozmachem

Kdy: pátek 4. února, 19.00
Kde: Ustroň, Prażakówka

V rámci cyklu zimních koncertů v městském kulturním domě Prażakówka proběhne tento pátek koncert „Gala z nowojorskim rozmachem”. Diváci uslyší největší šlágry muzikálů z Broadwaye v provedení skupiny Impressja.

3. Ocalić od zapomnienia – Krzysztof Krawczyk

Kiedy: pátek 4. února, 17.00
Kde: Cieszyn, Biblioteka Miejska

V rámci cyklu setkání věnovaných životu a tvorbě znamých polských umělců proběhne v pátek setkání věnované Krzysztofu Krawczykovi, které bude navazovat na jeho autobiografickou knihu.

4.Mistrovství ČR v krasobruslení juniorů

Kdy: od pátku 4. února do neděle 6. února
Kde: Český Těšín, zimní stadion

Od pátku do neděle na zimním stadionu bude probíhát Mistrovství České Republiky v krasobruslení juniorů a Velká Cena Českého Těšína v krasobruslení žactva. Zveme všechny milovníky tohoto sportu, aby se přišli na tuto nádhernou akci podívat.

5. Biatlon pod Javorovým

Kdy: sobota 5. února, 10.00
Kde: Vendyně

Zveme na charitativní závod pro dobrou věc, který se bude konat na stadionu ve Vendryni. Startovat se bude v kategoriich děti, ženy a muži. Závod má tři kola, první dvě se střelbou a třetí přímo do cíle. Délka jednoho kola je asi 1 kilometr. Odpoledne bude pokračovat volná zábava až do 22.00.

6. Novoroční vídeňský koncert

Kdy: sobota 5. února, 17.00
Kde: Cieszyn, Divadlo A. Mickiewicze

Zveme na velkolepý koncert, během kterého uslyšíme nejznámější skladby Johanna Strausse a nejkrásnější árie a duety z vídeňských operet, předvedou se rovněž hvězdy nejen polského baletu. Diváci se mohou těšit rovněž na dechberoucí, pohádkové kostýmy.

7. V hlavní roli: kov

Kdy: sobota 5. února, 9.00-15.00
Kde: Archeopark Chotěbuz-Podobora

Objevte počátky prvních nástrojů vyrobených z kovu. Po celý den bude možné: poznávání kovů, ražba mincí, vzít si do ruky kovové nástroje, dozvědět se více o výrobě různých typů nástrojů a jejich využití.

8. Den na lyžích s Moravskoslezským krajem

Kdy: sobota 5. února, 10.00
Kde: Ski areál Bílá

Veřejné lyžařské závody v obřím slalomu, které pořádá Moravskoslezský kraj, budou určené pro děti i dospělé. Zkrátka pro všechny lyžaře, kteří si chtějí vyzkoušet své lyžařské dovednosti. Závody  proběhnou ve 3 závodních kategoriích: muži, ženy a děti do 12 let.

9. Zimní pohádka s myškou Klárkou a veverkou Terkou

Kdy: neděle 6. února, 18.00
Kde: MěDK Karviná-Nové Město

Divadélko Ententýky zve malé i velké diváky na veselý příběh o sněhové vločce, zimě a zimních radovánkách. Vhodné pro děti od 3 let. Vstupné: 70 Kč. Malý sál MěDK Karviná-Nové Město.

10. Pohádková neděle – Kašpárek a Ježibaba

Kdy: neděle 6. února, 15.00
Kde: Český Těšín, KASS Střelnice

Divadlo v batohu připravilo pro malé diváky loutkové představení – veselý příběh o tom, jak Kašpárkovi ježibaba přičaruje čertovské rohy, kouzelný ptáček Zpěváček ho zachrání a Kašpárek potom pomocí kouzelné písničky vysvobodí zakletou princeznu Leontýnku. V představení se živě zpívá, hraje na kytaru, na flétnu a děti se do děje i zpěvu spontánně zapojují.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.