1. Svatováclavský hudební festival

Kdy: pátek 15.  října, 18.00
Kde: Nýdek, evangelický kostel

Mezinárodní festival duchovní a staré hudby pokračuje dalšími koncerty. V pátek se můžete těšit na koncert Farkas/Bach/Dvořák: Biblické písně. Stadlerovo klarinetové kvarteto se představí s basistou ostravské opery Martinem Gurbaľem. Zazní oblíbené Biblické písně Antonína Dvořáka – ovšem nyní v unikátní úpravě pro čtyři klarinety a bas.

2. Výstava Klubu Chłopa

Kdy: od pátku 15. října do neděle 17. října
Kde: Horní Suchá, Dům PZKO

Klub Chłopa Místní skupiny PZKO Horní Sucha zve na výstavu. K vidění budou staré stroje, nářadí a další užitečné kdysi (některé i dnes) předměty. Návštěvníci se mohu posilnit v bufetu Klubu Chłopa a Klubu Kobiet. Součásti výstavy bude i loterie. Otevření výstavy v pátek v 15 hod. (k vidění do 20.00), expozici můžete pak zhlédnout taky v sobotu 10.00-18.00 a v neděli 10.00-16.00.

3. Podzimní výprava Jablunkovskou podkovou

Kdy: pátek 15. října, sobota 16. října
Kde: Třinec, Oldřichovice, Bukovec, Mosty u Jablunkova

Zveme na 1. ročník přátelského turistického setkání jednotlivců, rodin, kolektivů. Akci pořádá BoMa.Do Way Projekt. Start v pátek od 17.00 do 23.00 od BoMa Haus – Třinec, cíl Třinec Oldřichovice, parkoviště pod lanovkou na Javorový, sobota do 21.00. Účastníci budou mít na výběr ze 3 tras (33 km, 41 km a 77 km). Více informací a registrace na https://www.bomaway.cz/podzimni-vyprava/.

4. Pouť Sv. Hedviky a koncert

Kdy: koncert v pátek 15. října, 18.00, pouť v sobotu 16. října a neděli 17. října
Kde: Mosty u Jablunkova

U příležitosti svátku sv. Hedviky se můžete těšit na tradiční veselici v centru obce. Pro návštěvníky budou připraveny pouťové atrakce, kolotoče, soutěže, stánky z občerstvením. V pátek v 18.00 proběhne v kostele sv. Hedviky koncert, vystoupí: Marta Wierzgoń (varhany) a Pavel Hromádka (trubka).

5. Mezinárodní den archeologie

Kdy: sobota 16. října, 9.00-15.00
Kde: Archeopark Chotěbuz-Podobora

Přijďte si zahrát zábavnou vzdělávací hru, která vás provede světem archeologie. Dozvíte se, jak pracuje archeolog, co používá za nastroje a kam putují objevené nálezy.

6. Hubertova jízda Karvinou

Kdy: sobota 16. října, 10.00
Kde: Karviná

Jezdecký Klub Český Těšín a město Karviná pořádají tradiční Hubertovou jízdu. Slavnostní zahájení včetně fanfár proběhne v 10 hodin před Zámkem Frýštát. Odtud se jezdci přesunou do zámeckého parku, kde budou mít diváci možnost se s jezdci potkat. Pak bude pokračovat jízda.

7. Benefiční koncert vděčnosti

Kdy: sobota 16. října, 16.00
Kde: Český Těšín, Evangelický kostel Na Nivách

Slezská diakonie pořádá Benefiční koncert vděčnosti jako poděkování zaměstnancům, klientům a dobrovolníkům. Vystoupí Martin Chodur a ženský pěvecký sbor Laudate.

8. Festival Sakrální hudby Wisła Cantat

Kdy: neděle 17. října, 16.00
Kde: Wisła, Kościół Znalezienia Krzyża Świętego

V rámci festivalu proběhnou ještě dva koncerty. O nadcházející neděli vystoupí: Olivia Ohl – Szulik – soprán, Eliška Latawiec – mezzosoprán, Anna Kudala – hoboj, Łukasz Kurpas – varhany.

Poslední koncert proběhne 21. listopadu.

9. Darkovský podzim

Kdy: neděle 17. října, 15.00
Kde: Karviná-Frýštát, Polský Dům

V rámci letošního ročníku Darkovského podzimu, který pořádá Místní skupina PZKO Karviná-Darkov, proběhne umělecký večer. V programu: smíšený pěvecký sbor Lira, podzimní poezie v provedení Katarzyny a Magorzaty Szyiových, klavírní koncert Joanny Zolich, skupina Wesołe Nutki z polských Żor, výstava prací a zájmových aktivit členů Místní skupiny PZKO. 

10. Pavel Šporcl & varhany

Kdy: neděle 17 října, 17.00
Kde: Český Těšín, Evangelický kostel Na Nivách

V neděli zveme na jedinečný koncert v kostele Na Nivách. Zazní líbezné tóny houslí a mohutný zvuk varhan, které ovládne varhaník Vojtěch Novák. Pavel Šporcl je český houslový virtuóz světového renomé.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.