HAVÍŘOV / Ve velkokapacitní očkovací centrum se promění Městská sportovní hala Slávie v Havířově. Budova na ulici Astronautů je momentálně z důvodu protiepidemických opatření nevyužitá. V následujících měsících ale sehraje důležitou roli v boji proti pandemii koronaviru.

Od pondělí 22. března se z ní stane velkokapacitní očkovací centrum. V provozu bude každý všední den. Pracovat zde bude postupně až 9 vakcinačních týmů, které budou tvořeny zdravotními sestrami a dohlížejícími lékaři, kteří se rekrutují nejenom z havířovské nemocnice, ale i z řad soukromých specialistů. Administrativní pracovníky zajistila nemocnice v Havířově ve spolupráci s magistrátem města.

„Velkokapacitní očkovací centrum v našem městě je nezbytné ke zvládnutí pandemie, která nás trápí už řadu měsíců. Dává nám naději, že bychom se už v blízké budoucnosti mohli vrátit k normálním životům,“ uvedl primátor města Havířova Josef Bělica. Ředitel havířovské nemocnice Norbert Schellong dodal, že cílem je během 5 až 6 měsíců proočkovat maximální počet obyvatel města a okolních obcí.

Z evidence obyvatel vyplývá, že počet obyvatel vhodných k očkování je zhruba 60 tisíc, pokud dostanou dvě dávky, tak sportovní halou projde víc jak 100 tisíc zájemců o očkování ve dvou cyklech. Děkujeme vedení města, že nám dalo k dispozici sportovní halu, která je díky svým rozměrům a dispozicí nejlepším a nejvhodnějším řešením,“ uzavřel ředitel Schellong.

O náklady se dělí nemocnice, magistrát, firma Heimstaden, která přispěla větší částkou na vnitřní vybavení, a další sponzoři. Očkovací centrum v Havířově bude sloužit všem, kteří se k očkování proti nemoci covid-19 zaregistrovali a je znám jejich termín vakcinace. V pátek 12. března počet očkovaných proti koronaviru překročil v celé České republice milion osob.

K výstavbě Městské sportovní haly Slávie došlo v roce 1978.

(gam)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.