V roce 2016 se na mapě akcí Zaolší poprvé objevila soutěž „Iniciativy PZKO“. Letos navrhujeme změnu vzorce. Organizaci soutěže se rozhodly převzít pod křídla dvě největší polské redakce v regionu – „Zwrot” a „Głos”.

– Jsme přítomni na většině významných událostí v regionu, sledujeme a popisujeme úspěchy našich neúnavných aktivistů, vidíme mnoho iniciativ, které stojí za napodobení. A přestože na své stránky vkládáme jejich popisy, v obrovském množství informací mohou často uniknout pozornosti našich čtenářů, což je škoda – říká Halina Szczotka, šéfredaktorka „Zwrotu”. – Proto jsme se rozhodli poukázat dle našeho názoru na ty nejvíce inovativní a hodnotné iniciativy členů, místních skupin a souborů Polského kulturně-osvětového svazu v ČR – dodala Szczotka. 

Každá z redakcí nominovala pět iniciativ. Dnes je prezentujeme na našich portálech zwrot.cz a glos.live a také v tištěném „Głosie”. Zveme ke hlasování na nejzajímavější z nich. 

– Jsme rádi, když v našich novinách můžeme popsat každou novou iniciativu v PZKO. Proto jsme neměli problém s výběrem pěti zajímavých projektů – říká Tomasz Wolff, šéfredaktor časopisu „Głos“. 

Hlasování probíhá na portálech zwrot.cz i glos.live a na kupónu, který je vytištěn v dnešním čísle  „Głosu”. Je možno odevzdat jeden hlas s tím, že na portálech to bude možné každý den (tzn. 1 hlas/den z 1 čísla IP). Online hlasování bude probíhat do pátku 20. prosince. Ve stejný den se počítá termín pro odeslání kupónů (datum na poštovním razítku je rozhodující). Kupóny zasílejte na adresu: Redakcja „Głosu”, Strzelnicza 28, 737 01 Czeski Cieszyn.

– Vítěze čtenářského hlasování poznáme už brzy, tedy ke konci roku. Slavnostní setkání všech nominovaných a předání cen se bude konat v lednu – shrnula Halina Szczotka.

HLASOVAT MŮŽETE ZDE: (hlasování ukončeno)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.