1. Těšínský jazzový festival 

Kdy: od pondělí 18 listopadu do neděle 24 listopadu
Kde: Cieszyn, Český Těšín

46. ročník festivalu odstartoval v pondělí, na koncerty a setkání se můžete těšit do soboty. Koncerty se odehrávají v KASS „Střelnice” a v klubech a kavárnách v Cieszyně a Českém Těšíně. Během letošního ročníku byli pozvání mj Silesian Dixie Band, Formace Jazz Q a Zbyšek Kaleta, Tara Fuki, Charlie & The Chocolates. Závěrečný koncert v sobotu v 18 hod. v KASS Střelnice.

2. Ostatni Piątek – Johan i Hardy

Kdy: v pátek 22 listopadu, 18.00
Kde: Karviná-Fryštat, Dům PZKO

Hosty setkání „Ostatni piątek“ budou Johan Szymik (herec divadla ABC v Praze, původem z Těšínského Slezska) a Hardy Marzuki (kytarista skupiny Hamleti).

3. Dílny umělecké tvořivosti

Kdy: v pátek 22 listopadu a v sobotu 23 listopadu
Kde: Vendryně, Czytelnia

V Czytelni ve Vendryni se budou v pátek a sobotu prezentovat místní lidoví umělci z Vendryně a okolních obci. Součásti akce budou i dílny umělecké tvořivosti. Pořadatele chystají i bohaté občerstvení.

4. Víkend offline

Kdy: od pátku 22 listopadu do neděle 24 listopadu  
Kde: Cieszyn

Vypněte mobil a internet a využijte nabídky města Cieszyn, které na víkend připravilo řádu kulturních a sportovních akcí. V kulturních střediscích Cieszyna a v sportovních areálech se o tomto víkendu odehrají setkání, představení, sportovní akce a další (mj na Zámeckém vrchu, v Městské knihovně, v Muzeu Śląska Cieszyńskiego, na hřišti Pod Wałką). Celý program najdete na stránkách www.cieszyn.pl.

5. Diashow Kyrgyzstán

Kdy: v sobotu 23 listopadu, 18.00 
Kde: Karviná-Fryštat, Dům PZKO

Turistická skupina Gorole zve na premiéru nejnovější multimediální projekce s názvem „Kyrgyzstán – země koní a Nebeských hor“. Kyrgyzstán je zemí zaslíbenou každého milovníka horských dobrodružství. Multimediální projekce představí kouzlo tohoto pozemského ráje. Čeká vás nezapomenutelná cesta do Střední Asie, plná mistrovských fotografií a videí, poutavého vyprávění a autentické hudby. 

6. Tradiční zabijačka

Kdy: v sobotu 23 listopadu, 17.00 
Kde: Třinec, Dům PZKO A. Wawrosze

V sobotu v Domě PZKO A.Wawrosze v Třinici-Terase budete mít přiležitost ochutnat spoustu dobrot z tradiční zabijačky. Na akci zve Místní skupina PZKO Trzyniec-Osiedle. Program je zatím překvapení. Jisté je, že k jídlu a tanci bude hrát DJ Roman Grygar a chutné pohoštění připraví Ferda Kraus.

7. Keramická dílna

Kdy: v sobotu 23 listopadu, 8.00-16.00 
Kde: Chotěbuz, Archeopark

Ruční tvorbu keramiky a točení na hrnčířském kruhu si můžete vyzkoušet v sobotu v Archeoparku v Chotěbuzi. Přijďte do zdejší keramické dílny a naučte se základní technické postupy používané při výrobě keramických předmětů. Keramické tvořeni od 8 do 16 hod. 

8. Loutky s duší Miroslava Duši

Kdy: v sobotu 23 listopadu, 17.00 
Kde: Český Těšín, Těšínské divadlo

Těšínské divadlo zve na výstavu loutek Miroslava Duši. Vernisáž výstavy proběhne v sobotu před premiérou nové hry České Scény Prodaná nevěsta. Výstava bude otevřená do 20.12.

9. Křest alba „ADAM BUBIK – Czy to ja“

Kdy: v neděli  24 listopadu, 8.00-16.00 
Kde: Český Těšín, Bledý úsvit

V rámci premiéry alba Adama Bubika proběhne koncert Bubik & band, křest alba, prodej CD s autogramem.

10. Perníková pekárna

Kdy: v neděli  24 listopadu, 9.00-12.00 
Kde: Karviná, Juventus

Vánoční perníčky byste si měli upéct pěkně s předstihem. Přijďte v neděli do KSVČ Juventus v Karviné – od 9.00 se můžete pustit do pečení medových perníčků. Čekání na upečení perníčků si můžete vyplnit tvořením drobných vánočních dárečků.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.