BOHUMÍN / Bohumín se chce opět zapsat do České knihy rekordů, tentokrát díky nejdelšímu průvodu se strašidelnými maskami během sobotního Halloweenu. Před samotným pokusem se v místním Hobbyparku uskuteční zábavný halloweenský program pro rodiny s dětmi a vystoupení zpěvačky Heidi Janků.

Program v Hobbyparku začíná v 16 hodin, o hodinu později se návštěvníci akce přesunou do parku. Kdo chce pomoci vytvořit nový český rekord, měl by v sobotu odpoledne přijít v halloweenské masce. Agentura Dobrý den bude masky počítat a zaznamenávat, následně změří i délku průvodu. Kdo přijde bez masky, může si ji přímo na místě namalovat barvami na obličej nebo vyrobit z papíru.

Naposledy se Bohumín zapsal do České knihy rekordu loni na oslavách 100. výročí založení republiky. Tehdy se na náměstí T. G. Masaryka sešlo 2 303 lidí s trikolórou. Vůbec první rekord zaznamenalo město v roce 2006, kde se dva tisíce Bohumíňanů pustily do nepřetržitého jedenáctihodinového kotrmelcování. Tímto způsobem urazili 100 kilometrů. 

Bohumín se pyšní také nejmenším náměstím (v části Kopytov) a největší sportovní halou se čtyřmi hřišti pod jednou střechou. V knize rekordů figuruje i díky 92 druhům piva, které se čepovaly na jednom místě a 3 901 kraslicím vyrobených tradičními postupy. Originálním počinem pak bylo hromadné předvádění hry Bim bam bidi, kterého se účastnilo 945 lidí.

Komentáře



CZYTAJ RÓWNIEŻ



Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu pn. Polonia i Polacy za granicą 2023 ogłoszonego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego