Poslední prázdninový víkend bývá akcemi velmi nabitý. Máme pro vás 10 nápadů pro volný čas.

1. Opékání párků pod Dymbinóm

Místní skupina PZKO Věřňovice zve v pátek na zajímavou akci. Na programu bude opékání párků a brambor, společné posezení, vystoupení lidové kapely Czymuni. Sraz v 17 hodin u mostu ve Věřňovicích.

2. Závod historických motorek

Během závodu historických motorek, který bude probíhat v Cieszyně v pátek a sobotu, se motoristé vydají i na českou stranu. V pátek přijedou do Jablunkova, kde od 16 hodin na Marianském náměstí bude možné shlédnout přehlídku historických motorek.

3. Těšínský pivní podzim

Cieszyňské kulturní středisko a Browar Cieszyn zvou v pátek a sobotu na Těšínský pivní podzim. V pátek od 14 hodin zajímavý program: hudba, hry a soutěže s pivní tematikou. V 19.30 vystoupí Misiaty, ve 21.00 – Lady Pank Tribute, večer diskotéka. V sobotu mj koncert skupiny Oddział Zamknięty.

4. Dožínky na Fojství

Již tradiční oldřichovická akce proběhne v sobotu v areálu Fojtství. Na oslavu ukončení žní zvou Místní skupina PZKO spolu se souborem Oldřichovice, který předvede dožínkový obřad. Kromě Oldrzychowic vystoupí také mj Valšský Vojvoda z Kozlovic a děti z klubu Voltiž Duha (gymnastika na koni), připraveno bude bohaté občerstvení a také atrakce pro děti.

5. Slezské dožínky v Bludovicích

Místní skupina PZKO zve v sobotu na Slezské Dožínky, akci s dlouholetou tradicí. V zahradě Domu PZKO vystoupí folklorní soubory Błędowice, Bystrzyca, Vonička, Zielony Jawor. Začátek ve 14 hodin. Nebudou chybět speciality slezské kuchyně a atrakce pro malé a velké.

6. Dožínky v Návsí

Slavnosti žně se budou v sobotu konat i v Návsí. Slavnostní průvod ve 14 hodin projde obci od evangelického kostela do kulturního areálu u kostela. Vystoupí pěvecké soubory Gorol a Melodia a také regionální soubory, nebude chybět tradiční soutěž o nejlepší domácí chleba a pestrý doprovodný program. Večer vystoupí Adam Ďurica s kapelou a skupina S.T.S.

7. Hafiada neboli psí radovánky

Je jedno, zda máte psa či nikoliv, v sobotu v areálu ZŠ Bystřice se určitě budete dobře bavit. Podmínkou účastí na Hafiadě je láska ke psům i jiným zvířatům. Bude to veselý a hravý den pro celé rodiny i s jejich pejsky: výstavy psů, ukázky psích sportů, spousta soutěží pro pejsky i jejich majitelé, a také soutěže a hry pro dětí.

8. Za strašidly na Piastovskou věž

Symbolické zakončení prázdnin s názvem „Strašidla na zámku“ se s dětmi převlečenými za nejrůznější strašidla bude konat na zámeckém vrchu pod Piastovskou věží. Akci zahájí slavnostní průvod dětí v maskách i bez masek. Průvod se vydá v 18.30 od budovy KaSS „Střelnice“ podél řeky Olzy směrem k Piastovské věži, kde je pro děti připraven zábavný program plný her, atrakcí a soutěží.


9. Den obce Bukovec aneb Plackový festival

Máte chuť na placky? Vyrazte v sobotu do Bukovce. Kromě pochutnání na návštěvníky čeká bohatý program: vystoupí talentované děti z Bukovce, zahrají a zazpívají regionální soubory a hřebem večera bude koncert Petra Koláře. Nebudou chybět soutěže: „Chytrý gazda, chytro gazdíno” a také jiné atrakce.

10. Karvinské varhany

Milovníci varhanní hudby si určitě užijí nedělní koncert v karvinském Kostele povýšení sv. Kříže. Jde o první koncert v rámci 15. ročníku Festivalu varhanní hudby Karvinské varhany. Od 16 hodin zde vystoupí v duetu Kyoko Kato (Japonsko – USA) a Marta Wierzgoń (CZ).

(pe)

Komentáře


Čtěte také


12 tipů na víkend
Září162021

12 tipů na víkend

Polské dny v Karviné již od čtvrtka
Září152021

Polské dny v Karviné již od čtvrtka

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje
Září122021

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty
Září122021

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty

V Jablunkově budou probíhat Polské dny
Září102021

V Jablunkově budou probíhat Polské dny

První škola v Gutech byla vystavěna koncem 18. století
Září092021

První škola v Gutech byla vystavěna koncem 18. století

10 tipů na víkend
Září082021

10 tipů na víkend

Ve filatelistické soutěži „EUROPA Stamps 2021“ Polsko zastupuje známka s rysem
Září072021

Ve filatelistické soutěži „EUROPA Stamps 2021“ Polsko zastupuje známka s rysem

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Website Security Test