Čtěte nás! Každý den nové informace!

Poslední prázdninový víkend bývá akcemi velmi nabitý. Máme pro vás 10 nápadů pro volný čas.

1. Opékání párků pod Dymbinóm

Místní skupina PZKO Věřňovice zve v pátek na zajímavou akci. Na programu bude opékání párků a brambor, společné posezení, vystoupení lidové kapely Czymuni. Sraz v 17 hodin u mostu ve Věřňovicích.

2. Závod historických motorek

Během závodu historických motorek, který bude probíhat v Cieszyně v pátek a sobotu, se motoristé vydají i na českou stranu. V pátek přijedou do Jablunkova, kde od 16 hodin na Marianském náměstí bude možné shlédnout přehlídku historických motorek.

3. Těšínský pivní podzim

Cieszyňské kulturní středisko a Browar Cieszyn zvou v pátek a sobotu na Těšínský pivní podzim. V pátek od 14 hodin zajímavý program: hudba, hry a soutěže s pivní tematikou. V 19.30 vystoupí Misiaty, ve 21.00 – Lady Pank Tribute, večer diskotéka. V sobotu mj koncert skupiny Oddział Zamknięty.

4. Dožínky na Fojství

Již tradiční oldřichovická akce proběhne v sobotu v areálu Fojtství. Na oslavu ukončení žní zvou Místní skupina PZKO spolu se souborem Oldřichovice, který předvede dožínkový obřad. Kromě Oldrzychowic vystoupí také mj Valšský Vojvoda z Kozlovic a děti z klubu Voltiž Duha (gymnastika na koni), připraveno bude bohaté občerstvení a také atrakce pro děti.

5. Slezské dožínky v Bludovicích

Místní skupina PZKO zve v sobotu na Slezské Dožínky, akci s dlouholetou tradicí. V zahradě Domu PZKO vystoupí folklorní soubory Błędowice, Bystrzyca, Vonička, Zielony Jawor. Začátek ve 14 hodin. Nebudou chybět speciality slezské kuchyně a atrakce pro malé a velké.

6. Dožínky v Návsí

Slavnosti žně se budou v sobotu konat i v Návsí. Slavnostní průvod ve 14 hodin projde obci od evangelického kostela do kulturního areálu u kostela. Vystoupí pěvecké soubory Gorol a Melodia a také regionální soubory, nebude chybět tradiční soutěž o nejlepší domácí chleba a pestrý doprovodný program. Večer vystoupí Adam Ďurica s kapelou a skupina S.T.S.

7. Hafiada neboli psí radovánky

Je jedno, zda máte psa či nikoliv, v sobotu v areálu ZŠ Bystřice se určitě budete dobře bavit. Podmínkou účastí na Hafiadě je láska ke psům i jiným zvířatům. Bude to veselý a hravý den pro celé rodiny i s jejich pejsky: výstavy psů, ukázky psích sportů, spousta soutěží pro pejsky i jejich majitelé, a také soutěže a hry pro dětí.

8. Za strašidly na Piastovskou věž

Symbolické zakončení prázdnin s názvem „Strašidla na zámku“ se s dětmi převlečenými za nejrůznější strašidla bude konat na zámeckém vrchu pod Piastovskou věží. Akci zahájí slavnostní průvod dětí v maskách i bez masek. Průvod se vydá v 18.30 od budovy KaSS „Střelnice“ podél řeky Olzy směrem k Piastovské věži, kde je pro děti připraven zábavný program plný her, atrakcí a soutěží.


9. Den obce Bukovec aneb Plackový festival

Máte chuť na placky? Vyrazte v sobotu do Bukovce. Kromě pochutnání na návštěvníky čeká bohatý program: vystoupí talentované děti z Bukovce, zahrají a zazpívají regionální soubory a hřebem večera bude koncert Petra Koláře. Nebudou chybět soutěže: „Chytrý gazda, chytro gazdíno” a také jiné atrakce.

10. Karvinské varhany

Milovníci varhanní hudby si určitě užijí nedělní koncert v karvinském Kostele povýšení sv. Kříže. Jde o první koncert v rámci 15. ročníku Festivalu varhanní hudby Karvinské varhany. Od 16 hodin zde vystoupí v duetu Kyoko Kato (Japonsko – USA) a Marta Wierzgoń (CZ).

(pe)

Komentáře


Čtěte také


Nová linka cyklobusu usnadní dopravu do Beskyd z Českého Těšína i Třince
Červen102021

Nová linka cyklobusu usnadní dopravu do Beskyd z Českého Těšína i Třince

Zelená škola v Komorní Lhotce
Červen102021

Zelená škola v Komorní Lhotce

Ustroňská noc muzeí se letos uskuteční podruhé
Červen092021

Ustroňská noc muzeí se letos uskuteční podruhé

Vraždy, svatby, rozmary počasí před lety (5)
Červen092021

Vraždy, svatby, rozmary počasí před lety (5)

Prezidentský zámeček ve Wisle je nadále uzavřen
Červen082021

Prezidentský zámeček ve Wisle je nadále uzavřen

Fest regionální večer v Třinci
Červen082021

Fest regionální večer v Třinci

Slavnost svěcení dřevěného kostelíku v Gutech na fotkách Mariana Siedlaczka
Červen062021

Slavnost svěcení dřevěného kostelíku v Gutech na fotkách Mariana Siedlaczka

Profesor Aleksander Krawczuk se dožívá 99 let
Červen062021

Profesor Aleksander Krawczuk se dožívá 99 let


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie".

Website Security Test