E-mail: halina.szczotka@zwrot.cz

Poslední prázdninový víkend bývá akcemi velmi nabitý. Máme pro vás 10 nápadů pro volný čas.

1. Opékání párků pod Dymbinóm

Místní skupina PZKO Věřňovice zve v pátek na zajímavou akci. Na programu bude opékání párků a brambor, společné posezení, vystoupení lidové kapely Czymuni. Sraz v 17 hodin u mostu ve Věřňovicích.

2. Závod historických motorek

Během závodu historických motorek, který bude probíhat v Cieszyně v pátek a sobotu, se motoristé vydají i na českou stranu. V pátek přijedou do Jablunkova, kde od 16 hodin na Marianském náměstí bude možné shlédnout přehlídku historických motorek.

3. Těšínský pivní podzim

Cieszyňské kulturní středisko a Browar Cieszyn zvou v pátek a sobotu na Těšínský pivní podzim. V pátek od 14 hodin zajímavý program: hudba, hry a soutěže s pivní tematikou. V 19.30 vystoupí Misiaty, ve 21.00 – Lady Pank Tribute, večer diskotéka. V sobotu mj koncert skupiny Oddział Zamknięty.

4. Dožínky na Fojství

Již tradiční oldřichovická akce proběhne v sobotu v areálu Fojtství. Na oslavu ukončení žní zvou Místní skupina PZKO spolu se souborem Oldřichovice, který předvede dožínkový obřad. Kromě Oldrzychowic vystoupí také mj Valšský Vojvoda z Kozlovic a děti z klubu Voltiž Duha (gymnastika na koni), připraveno bude bohaté občerstvení a také atrakce pro děti.

5. Slezské dožínky v Bludovicích

Místní skupina PZKO zve v sobotu na Slezské Dožínky, akci s dlouholetou tradicí. V zahradě Domu PZKO vystoupí folklorní soubory Błędowice, Bystrzyca, Vonička, Zielony Jawor. Začátek ve 14 hodin. Nebudou chybět speciality slezské kuchyně a atrakce pro malé a velké.

6. Dožínky v Návsí

Slavnosti žně se budou v sobotu konat i v Návsí. Slavnostní průvod ve 14 hodin projde obci od evangelického kostela do kulturního areálu u kostela. Vystoupí pěvecké soubory Gorol a Melodia a také regionální soubory, nebude chybět tradiční soutěž o nejlepší domácí chleba a pestrý doprovodný program. Večer vystoupí Adam Ďurica s kapelou a skupina S.T.S.

7. Hafiada neboli psí radovánky

Je jedno, zda máte psa či nikoliv, v sobotu v areálu ZŠ Bystřice se určitě budete dobře bavit. Podmínkou účastí na Hafiadě je láska ke psům i jiným zvířatům. Bude to veselý a hravý den pro celé rodiny i s jejich pejsky: výstavy psů, ukázky psích sportů, spousta soutěží pro pejsky i jejich majitelé, a také soutěže a hry pro dětí.

8. Za strašidly na Piastovskou věž

Symbolické zakončení prázdnin s názvem „Strašidla na zámku“ se s dětmi převlečenými za nejrůznější strašidla bude konat na zámeckém vrchu pod Piastovskou věží. Akci zahájí slavnostní průvod dětí v maskách i bez masek. Průvod se vydá v 18.30 od budovy KaSS „Střelnice“ podél řeky Olzy směrem k Piastovské věži, kde je pro děti připraven zábavný program plný her, atrakcí a soutěží.


9. Den obce Bukovec aneb Plackový festival

Máte chuť na placky? Vyrazte v sobotu do Bukovce. Kromě pochutnání na návštěvníky čeká bohatý program: vystoupí talentované děti z Bukovce, zahrají a zazpívají regionální soubory a hřebem večera bude koncert Petra Koláře. Nebudou chybět soutěže: „Chytrý gazda, chytro gazdíno” a také jiné atrakce.

10. Karvinské varhany

Milovníci varhanní hudby si určitě užijí nedělní koncert v karvinském Kostele povýšení sv. Kříže. Jde o první koncert v rámci 15. ročníku Festivalu varhanní hudby Karvinské varhany. Od 16 hodin zde vystoupí v duetu Kyoko Kato (Japonsko – USA) a Marta Wierzgoń (CZ).

(pe)

Komentáře


Čtěte také


Naplánujte si s námi víkend. Nejzajímavější události na Těšínském Slezsku
Leden262023

Naplánujte si s námi víkend. Nejzajímavější události na Těšínském Slezsku

Beskid Śląski shrnul uplynulý rok. Podívejte se, co plánuje letos!
Leden252023

Beskid Śląski shrnul uplynulý rok. Podívejte se, co plánuje letos!

Clanek
Leden222023

František Kowolowski vystavuje v Trisii

10 tipů na víkend
Leden192023

10 tipů na víkend

Začal soudní proces s Andrzejem Poczobutem. Společné prohlášení předsedů výborů Sejmu a Senátu
Leden162023

Začal soudní proces s Andrzejem Poczobutem. Společné prohlášení předsedů výborů Sejmu a Senátu

Leden122023

Blíží se 56. ročník Slezského plesu. Co připravili organizátoři?
Leden112023

Blíží se 56. ročník Slezského plesu. Co připravili organizátoři?

Tipy na víkend
Leden052023

Tipy na víkend

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.