Čtěte nás! Každý den nové informace!

Určitě už přemýšlíte, jak strávíte nadcházející víkend. Připravili jsme pro vás několik tipů na zajímavé akce.

1. Kino a hudba w Cieszyně

Cieszyňský Dom Narodowy a Kino a Hranici zvou na další z cyklu akci s názvem Na hranici kina. V pátek v 17.30  v KD Dom Narodowy proběhne projekce filmu „Polskie gówno“ a setkání s hercem a scenáristu Tymonem Tymańským. Ve 21 hod. v Klubu Browaru Zamkového se bude konat Koncert Tymański / Ciechowski.

2. Prezentace rukopisu

Książnica Cieszyňská zve na prezentaci rukopisu „Szkoła polszczyzny. Rękopis pamiętnika literackiego Andrzeja Kotuli“. Prezentace a přednáška proběhnou v pátek od 17 hodin v konferenčním sálu.

3. Łzy v Jablunkově

V rámci benefiční akce Southock Fest 2019 vystoupí v pátek v Jablunkově mj. kapela Łzy, jedna z nejslavnějších pop-rockových kapel polské hudební scény. Dalšími hudebními hosty bude také Richard Müller, Bidon a Queen will rock you. Proběhne rovněž koncert nevidomé Sárinky a benefiční dražba. Oficiální zahájení v 17.30.

4. Den dětí

Den dětí je třeba pořádně oslavit. Na výběr máte v sobotu k této příležitosti hodně akcí.

V Mostech u Jablunkova se bude konat Dětský den a zábavná olympiáda plná soutěží a her. Akce začíná v 16.00 v kulturním domě TJ Beskyd. V Českém Těšíně budou děti a jejich rodiče cestovat do středověku. Na náměstí bude připraveno středověké městečko, středověké hry a soutěže pro děti i „velké děti“. Od 13 hod. přehlídka folklorních souborů. Tradiční akce pro rodiny s dětmi proběhne i v Jablunkově,  v parku za radnicí od 15.00 hod.

5. Vaječina a mistrovství v šipkách

V sobotu odpoledne si udělejte čas a přijďte do Bohumína-Skřečoně ochutnat vaječinu a zahrát si šipky. Místní skupina PZKO zve na zahradu Domu PZKO na tradiční jarní vajčinu a IX Mistrovství v šipkách. Začátek v 16 hodin.

6. Divadelní festival bez hranic

V Českém Těšíně a Cieszyně odstartuje v sobotu mezinárodní divadelní festival. O tomto víkendu bude možné shlédnout hru „Isola“ v provedení pražského Cirku La Putyka (sobota, 19 hod., Těšínské divadlo) a představení pro děti Wendy, které připravil Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej z Bělostoku (neděle, 12 hodin, Divadlo A. Mickiewicze).

7. Procházka po stopách kněžny Alžběty Lukrécie

U příležitostí 420. výročí narození těšínské kněžny, poslední z rodu Piastovců, vás zveme na procházku po stopách kněžny. Sraz v sobotu v 11 hod. u vstupu do hudební školy v Cieszyně.

8. Školní radovánky

O nadcházejícím víkendu pořádá spousta polských škol v regionu radovánky, nebol-li „festyny“. Na „Festyn Ogrodowy“ zve v sobotu do zahrady Domu PZKO polská škola v Havířově-Bludovicích. Začátek v 15.30. V Jablunkově začnou polské radovánky v sobotu v 15 hodin v Městském lesu.

9. Dětský den na kolech

Turistický cyklistický klub Ondraszek zve v neděli na cyklistický výlet u příležitostí Dne děti. Sraz v 10 hodin na náměstí v Cieszyně. Cíl: sportovní hřiště v Puňcově. Na programu je mj. návštěva skanzenu kočárů, na účastníky čekají také soutěže a hry.

10. Vendryňský kotár

Amatérský cyklistický klub a PZKO Vendryně pořádají v neděli ve spolupráci s obcí Vendryně silniční cyklistickou časovku pro děti o Pohár starosty obce – Vendryňský kotár. Jedná se o 19. ročník závodu pro celou rodinu. Prezentace na louce u hasičské zbrojnice začíná v 11 hodin, start první kategorie je ve 13 hodin.

(pe)

Komentáře


Čtěte také


12 tipů na víkend
Září162021

12 tipů na víkend

Polské dny v Karviné již od čtvrtka
Září152021

Polské dny v Karviné již od čtvrtka

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje
Září122021

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty
Září122021

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty

V Jablunkově budou probíhat Polské dny
Září102021

V Jablunkově budou probíhat Polské dny

První škola v Gutech byla vystavěna koncem 18. století
Září092021

První škola v Gutech byla vystavěna koncem 18. století

10 tipů na víkend
Září082021

10 tipů na víkend

Ve filatelistické soutěži „EUROPA Stamps 2021“ Polsko zastupuje známka s rysem
Září072021

Ve filatelistické soutěži „EUROPA Stamps 2021“ Polsko zastupuje známka s rysem

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Website Security Test