O víkendu můžete vybírat z opravdu pestré nabídky akcí. Připravili jsme pro Vás 10 zajímavých tipů.

1. Den herce

Příznivce divadelního umění zveme v pátek v 16 hodin do kavárny-čítárny Avion. Místní skupina PZKO Český Těšín-Centrum připravila setkání diváků s herci Polské Scény a Scény Bajka Těšínského divadla pojmenované Den herce.

2. Festival outdoorových filmů

Do Třince se po roce vrací mezinárodní filmový festival Expediční kamera. Snímky v rámci festivalu outdoorových filmů bude možné zhlédnout v pátek od 17 hodin v místní knihovně.

3. Zábavná talk show Zuzany Bubílkové

V pátek zveme rovněž na zábavnou talk show Zuzany Bubílkové, která je nejen první dámou české politické satiry, ale i úspěšnou moderátorkou, komentátorkou a herečkou. Bubílková navštíví karvinskou knihovnu v pátek od 17.00 hod. (literární salon Karviná-Mizerov).

4. Polsko-český cestovatelský a hudební festival

Cestovatelský a hudební festival Jarní ozvěny proběhne v pátek v polské Wisle. Na programu jsou projekce profesionálních i amatérských cestovatelských přednášek, filmů a diašou společně s hudebními vystoupeními převážně folk&country kapel.

5. Výstava ručních prací

Ruční práce a velikonoční dekorace členek Klubu Kobiet Místní skupiny PZKO v Piotrovících bude možné zhlédnout v sobotu a neděli v Domě PZKO. Výstava bude otevřena v sobotu od 9.00 do 15.00 hodin, v neděli 9.30-16.00. Na návštěvníky rovněž čekají domácí zákusky, teplá a studená jídla dle receptů babiček, tombola.

6. Pochod „K pramenům Wisly”

Zajímavou nabídku pro ty, keři o víkendu nechtějí zůstat doma, má PTTS Beskid Śląski. W sobotu zve všechny zájemce na mezinárodní turistický pochod „K pramenům Wisly”. Akce je určená pro běžkaře i pěší turisty. Autobus do Wisly zajištěn.

7. St. Patrik ́s day

Na zábavu při příležitosti svátku svatého Patrika zve v sobotu horská Chata Skalka v Motech u Jablunkova. St. Patrik ́s day začne večer. Pořadatelé chystají pivní bar se speciály, whisky bar, irskou kuchyni a zábavu do rána v irském rytmu. Hrát bude DJ Hanka.

8. Koncert Thom Artway & band

V Jazz klubu na Střelnici v Českém Těšíně vystoupí v sobotu ve 20.00 mladý talentovaný anglicky zpívající písničkář z Valašska, ovlivněný především anglickým folkem. Jako předskokan vystoupí Adam Bubík.

9. Setkání u příležitosti MDŽ

Pánové z Místní skupiny PZKO Karpętna chystají v neděli setkání u příležitostí Dne žen. Jste zvání v 15 hodin do Domu PZKO. Na programu je mj setkání s panem Zielinou, který povypráví o včelách a včelích produktech.  

10. Sjezd na čemkoliv

Užijte si trochu pohybu a legrace a vydejte se v neděli do polské Wisly. Od 15 hodin na sjezdovce Siglany se bude konat již tradiční a oblíbený Sjezd na čemkoliv. Zapomeňte na sáňky a boby – dolu se musíte dostat na čemkoliv, co si vyrobíte sami. Začátek v 15.00.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.