TŘINEC / Ve čtvrtek odpoledne děti z třinecké mateřské školy na Terase neměly čas na nudu, protože pro ně maminky, babičky a vychovatelky připravily hodně atrakcí. V Domě PZKO v Konské-Osůvkách, kde se setkání konalo, bylo na programu věštění u příležitosti dne svatého Ondřeje, průvod s lampiony a také vlastnoruční příprava pirohů.


Vzhledem k tomu, že dětská představivost je velmi pestrá a neomezená, výsledky věštění z vosku byly rozmanité, například princezny, pyramidy a pravděpodobně všechna zvířata. Těsně před věštěním vedoucí mateřské školy Barbara Lasota účastníkům vyprávěla o tradicích spojených s dnem sv. Ondřeje.

Za soumraku na děti čekal průvod s lampiony do lesa a po návratu příprava pirohů s dospělými. Práce v kuchyni šla všem jako po másle, protože pomáhala babička, která pochází z centrálního Polska, od Skierniewic, a o pirozích věděla úplně vše. Připravily se dva druhy pirohů – s nádivkou z bílého sýra (sladké) a tradiční – s masem a zelím. Výsledek společného vaření byl senzační.

ŠM

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test