TŘINEC / Místní skupina PZKO Třinec – Sídliště nezahálí. Zítra, v pátek 9. listopadu, zve na přednášku, o týden později na zabijačku.

Zítřejší přednáška, která bude zahájena v Domu PZKO Adama Wawrosze v Třinci – Terase v 16 hod., navazuje na oslavy výročí nezávislosti. O 100 letech nezávislosti polského a českého (tehdy československého) státu bude hovořit historik Marian Steffek. Součástí bude i kulturní program. Po přednášce zazní nejen vlastenecké písně v provedení Hudebního souboru nekoordinovaného pohybu Pomněnky.

Další nabídka třinecké místní skupiny PZKO z Terasy je zcela jiné povahy. Za týden, v pátek 17. listopadu, se v místním Domu PZKO bude konat zabijačka. Začátek „Tradiční zabijačky“, která skutečně patří k tradičním akcím třinecké skupiny, bude v 17 hod. Vystoupí Oldřichovická děcka, o hudební stránku se postará DJ Młynek.

ikz

Štítky: , , , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.