OSTRAVA / Polsko a tehdejší Československo, dva státy, kterým se před sto lety, po těžkých bojích, povedlo získat nezávislost. Proto stojí za to toto jubileum slavit společně. Příležitost k tomu bude již tuto neděli, kdy se v budově Českého rozhlasu Ostrava bude konat koncert polského souboru SBB a také české formace Jazz Q.

Koncert pořádá Rozhlas Ostrava ve spolupráci s Polským rozhlasem Katowice. První zvuky zazní ve Studiu S1 už v 19 hodin. Kdo se nemůže zúčastnit koncertu osobně, může ho vidět alespoň na internetu, nebo si ho poslechnout v rádiu. Koncert má poukázat na to, že oba státy spolupracují a vzájemně se podporují. „Spojení české a polské skupiny zdůrazní pozitivní aspekty historie obou států,“ popisují pořadatelé.

SBB, tj. „Hledej, Bourej, Stavěj“ (Szukaj, Burz, Buduj) je polskou rockovou kapelou, kterou založil Józef Skrzek v 70. létech. Ze začátku kapela hrála pouze jako trio, které doprovázelo Czesława Niemena, pak ale hudebníci vybrali samostatnou kariéru. Před dvěma léty se objevilo první po 36 letech studijní album „Za Linią Horyzontu”. Jazz Q se už nastálo vepsalo do dějin českého jazzu a rocku. Kapela vznikla v roce 1964 a jejími zakladateli jsou Martin Kratochvíl a také známý jazzový hudebník Jiří Stivín.

red

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test