PRAHA / V úterý 16. října se v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze konala slavnostní mše svatá na památku prvního slovanského papeže – básníka, polygloty, herce, dramaturga a učitele v jedné osobě – Jana Pavla II. Mši svatou na památku 40. výročí pontifikátu Karola Wojtyly sloužil kardinál Dominik Duka, který velmi srdečně vzpomínal život a úspěchy polského papeže.

Připomeňme, že Jan Pavel II, který během svého čtvrtstoletí trvajícího pontifikátu významně přispěl k lepším vztahům katolické církve s představiteli jiných náboženství, získal jméno jednoho z nejvlivnějších vůdců XX století.

Kardinál Duka připomněl také významnou roli papeže při usilování o svobodné Polsko. Zdůraznil jeho biblický ale i lidský rozměr tím, že ho nazval poslancem lásky, míru, dialogu, vzájemné tolerance a úcty a také živým symbolem osvěty. Slavnostní mše svaté se zúčastnilo zhruba 300 představitelů katolické církve, zaměstnanců diplomatických institucí v Praze a také polských a českých věřících.

Pořadatelem bylo polské velvyslanectví v Praze a Polský institut v Praze.

IW

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test