ČESKÝ TĚŠÍN / Tentokrát se po palbou otázek ocitl sám Václav Moravec. Známý moderátor a politický novinář přijel do Polského gymnázia v Českém Těšíně.
„Václav Moravec se nejen rád ptá, ale také rád na otázky odpovídá“ řekl v úvodu Filip Tomanek, hlavní organizátor setkání. V aule tak čekala na novináře mládež lačnící po odpovědích.
Setkání se uskutečnilo formou vzájemného dialogu: gymnazisté kladli otázky, Moravec na ně dopodrobna odpovídal. „Mám rád hosty, kteří naslouchají,“ přiznal Moravec.
Novinář hovořil také o aktuální situaci na mediálním trhu, zároveň přiblížil způsob jeho fungování. Pozastavil se nad významem objektivity a nestrannosti v novinářské praxi. „Objektivita má sekundovat kritickému myšlení, hloubce lidského poznání a schopnosti dobírat se pravdy. To však neznamená srovnání blábolů na úroveň vědeckého poznání“ vysvětlit.
Moderátor zdůraznil fakt, že v éře sociálních médii, kterou řídí zkratky, člověk musí mít vždy v záloze hodnotné argumenty. I v případě, že se jedná o 140-znakový příspěvek.
Václav Moravec prozradil mladým posluchačům, že svůj první článek napsal ještě v době výuky na gymnáziu. „Nevím, jestli zafungovaly narcistické sklony, ale když jsem četl svůj první text v novinách, rozhodl jsem se pro dráhu novináře“ žertoval a přiznal, že nejlepší období života je právě doba studia na střední škole.
kc
[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“2040″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“120″ thumbnail_height=“90″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]
Štítky: Andrzej Bizoń, Filip Tomanek, Polské gymnázium v Českém Těšíně, setkání, Václav Moravec
Komentáře


