Čtěte nás! Každý den nové informace!

Zde najdete naše tipy na nadcházející víkend. od pátku vás čeká spousta zajímavých akci.

1. Podzimní výstava a zabijačka

Místní skupina PZKO v Orlové-Lutyni zve na podzimní výstavu, na které k vidění budou podzimní a vánoční dekorace a adventní věnce. Součástí akce bude i prodej zabijačkových specialit. Výstava bude přístupná v pátek od 16 do 20 hod, v sobotu od 10 do 17.

2. Výstava obrazů Bronisława Liberdy

Na retrospektivní výstavu obrazů Bronisława Liberdy z období 1950-2010 zve galerie Půda v Českém Těšině. Vernisáž výstavy proběhné v pátek v 17 hodin. O hodinu později zveme do kavárnyčitárny Avion na setkání s umělcem v rámci cyklu Osobnosti Těšínska.

3. Těšínské oděvní střihy ze 17 století

Książnica Cieszyńska zve na další z cyklu setkání „Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej”. Tentokrát bude zájemců prezentována publikace ze 17. století – Kniha Meuster-stuka Czechu Kreiczirskiho miesta Tzessina, obsahující oděvní šablony těšínského krejčovského cechu.

4. Cesty blízké a daleké

Cestovatelská přednáška v knihovně v Havlíčkové ulici v Českém Těšíně tentokrát zavede posluchače do Jižní Ameriky. O putování po horských stezkách Peru bude v pátek od 17 hodin vyprávět Aleksandra Sikora.

5. Vzpomínkový večer u příležitosti výročí 70 let PZKO

Na vzpomínkový večer u příležitosti výročí 70 let PZKO zve v pátek Místní skupina PZKO Havířov-Sucha. Od 16 hod. v sídle PZKO v programu bude mj. přehlídka činnosti Místní skupiny. Zve Výbor MS PZKO a také Klub mladých „Bis“.  

6.Anna Cieplak v Klubu Dziupla

Klub Dziupla zve v pátek v 19 hodin na setkání s mladou spisovatelkou, kulturní animatorkou a místní aktivistkou Annou Cieplak. Naplánována je diskuze na téma poslední knihy Anny Cieplak „Lata powyżej zera”.

7. Tajemství pravěku

Archeopark v Chotěbuzi zve v sobotu na zábavný vzdělávací program s archeologickými kufříky, které byly zapůjčeny z Jihočeského muzea v Českých Budějovících. Archeologické kufříky ukrývají množství kopií nástrojů, šperků či keramiky z pravěku a raného středověku.

8. Víkend slezské kuchyně

Na sobotu a neděli máme zajímavou nabídku pro všechny mlsouny. Vydejte se na hory, a to rovnou na Skálku, kde bude probíhat akce s názvem Víkend slezské kuchyně, aneb jak šmakuje po našimu.

9. Divadelní premiéra ve Vendryni

Divadel soubor z PZKO ve Vendryni přichystal novou hru „Czary Mary. Spółka z o.o.”. Na premiéru zve v neděli v 16 hodin do místní Czytelni.

10. Těšínský sváteční jarmark

Přijďte v nedělí na náměstí v Cieszyně, budete mít možnost zakoupit nevšední dárky pod stromeček. Od 8.00 do 16.00 hodin se tady bude konat Těšínský sváteční jarmark. Ve stáncích uvidíte krásné rukodělné výrobky – dekorace, hračky, bižuterií, keramiku a další.

(pe)

 

Komentáře


Čtěte také


Parfém jako dárek: čemu věnovat pozornost při výběru
Září062020

Parfém jako dárek: čemu věnovat pozornost při výběru

9 tipů na víkend
Září242020

9 tipů na víkend

10 tipů na víkend
Září172020

10 tipů na víkend

V Jablunkově se konal čtvrtý ročník výstavy králíků, drůbeže a exotického ptactva
Září162020

V Jablunkově se konal čtvrtý ročník výstavy králíků, drůbeže a exotického ptactva

Před 81 lety nacisté vypálili synagogu v Ustroni
Září152020

Před 81 lety nacisté vypálili synagogu v Ustroni

Muzeum v Ustroni zve na Rodinný modelářský piknik
Září112020

Muzeum v Ustroni zve na Rodinný modelářský piknik

10 tipů na víkend
Září032020

10 tipů na víkend

Srpen272020


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie".

Website Security Test