Poslední říjnový víkend Vás čeká spousta zajímavých akcí. Jako každý týden pro vás máme přehled tipů, kam vyrazit o víkendu.

1. Polské dny v Ostravě

Multižánrový festival věnovaný Polsku, který odstartoval v Ostravě 21.řijna, pokračuje dalšími přednáškami, koncerty, besedy a filmovými projekcemi. V pátek se můžete zúčastnit přednášky a besedy na téma Polská zpívaná poezie. Taky v pátek se uskuteční projekce dokumentárního filmu Bratříček Kareĺ, v sobotu k zhlédnutí bude filmové drama Volyň.

2. Troje ročních období

Na koncert z cyklu Troje roční období zve v pátek večer obec Bystřice.Ve sborovém centru LECAV vystoupí v 18.05 kytaristé Štěpan Rak a Jan-Matěj Rak, otec a syn. Vstupné je zdarma.

3. Odpoledne se strašidly

Zajímavou nabídku pro děti má Místní skupina PZKO Trzyniec-Osówki. Místní PZKO a Sdružení rodičů zvou v pátek všechny nebojácné děti na stezku plnou strašidel, duchů a přízraků. Stezka probíhá v lese na Osůvkach, děti si s sebou přinesou lampiony.

4. Cymelia a osobliwości – Cosmographia Sebastiana Münstera

V rámci cyklu „Cymelia a osobliwości…”, který pořádá Książnica Cieszyńska w Cieszyně, se tentokrát seznámíme s dílem Sebastiana Münstera, německého teologa a kosmografa. Své nejznámější dílo Cosmographia vydal v roce 1544, jednalo se o nejstarší německé dílo popisující svět, které se dočkalo velké oblíbenosti. Přednáška v Książnicy se uskuteční v pátek od 17 hodin.

5. Strašení pod věží

Hasiči z Vendryně zvou v pátek na odpoledne se strašidly. Na své si přijdou jak dospělí, tak děti, pro které je v 17.30 připraven večerníček naživo s knihovnou Třinec. Akce začne v 16.30 v Czytelni. Vezměte si s sebou lampiony.

6. Podzimní setkání klubů žen

Členky polských klubů žen z celého Záolší se tuto sobotu sejdou ve Fryštátu. Od 9 do 15 hodin se v místním Domě PZKO uskuteční Podzimní setkání. Na programu budou mj. vystoupení skupiny NEONET a tvůrčí dílny.

7.Benefiční koncert Adama Makowicze

Světoznámý polský jazzový klavírista a skladatel, původem z Hnojníka, vystoupí v neděli v Ustroni. Benefiční koncert Adama Makowicze v Kulturním Domě „Prażakówka” začne v 18 hodin. Výtěžek z koncertů podpoří dětské Edukační a rehabilitační středisko v Ustroni.

8.Přehlídka amatérských divadelních skupin

Místní skupina PZKO Mosty u Jablunkova spolu se souborem Górole srdečně zvou na Přehlídku amatérských divadelních skupin hrajících nářečím, která se bude konat v neděli v Domě PZKO od 16 hodin. V letošním roce vystoupí divadelní skupiny z Mostů u Jablunkova, Jasení, Návsí a souboru Górole.

9.Reformační koncert

V neděli v Ježišově kostele v Cieszyně se uskuteční závěrečný koncert v rámci oslav 500 let reformace. V 15 hod. vystoupí spojené pěvecké sbory ze Slezska a Slovenska za doprovodu smyčcového orchestru, a dechový soubor z Oldřichovic.

10.Festival outdoorových filmů

V rámci Mezinárodního festivalu outdoorových filmů, který se odehrává v několika desítkách měst v ČR a SR, se bude promítat i v jablunkovském kině Mír. Od pátku do pondělí můžete tady zhlédnout dobrodružné a cestopisné filmy či snímky s tematikou horolezectví a extrémních sportů.

(pe)

Komentáře


Čtěte také


V sobotu se uskuteční mše na Kozubové
Říjen152021

V sobotu se uskuteční mše na Kozubové

10 tipů na víkend
Říjen142021

10 tipů na víkend

Renata Putzlacher vzpomínala na Bronisława Liberdu
Říjen132021

Renata Putzlacher vzpomínala na Bronisława Liberdu

Zemřel Oton Hila
Říjen122021

Zemřel Oton Hila

Z redakční pošty: Skromné jubileum sboru Hasło
Říjen122021

Z redakční pošty: Skromné jubileum sboru Hasło

Troje ročních období v Bystřici. Tentokrát zahráli Zbigniew Kaleta a Adam Farana
Říjen112021

Troje ročních období v Bystřici. Tentokrát zahráli Zbigniew Kaleta a Adam Farana

V Beskydském muzeu o výpravách k pramenům Visly
Říjen112021

V Beskydském muzeu o výpravách k pramenům Visly

Proč se vyplatí učit se polsky? Odpověď na tuto otázku nabízí kampaň #KTOTYJESTEŚ
Říjen112021

Proč se vyplatí učit se polsky? Odpověď na tuto otázku nabízí kampaň #KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Website Security Test