Čtěte nás! Každý den nové informace!

Poslední říjnový víkend Vás čeká spousta zajímavých akcí. Jako každý týden pro vás máme přehled tipů, kam vyrazit o víkendu.

1. Polské dny v Ostravě

Multižánrový festival věnovaný Polsku, který odstartoval v Ostravě 21.řijna, pokračuje dalšími přednáškami, koncerty, besedy a filmovými projekcemi. V pátek se můžete zúčastnit přednášky a besedy na téma Polská zpívaná poezie. Taky v pátek se uskuteční projekce dokumentárního filmu Bratříček Kareĺ, v sobotu k zhlédnutí bude filmové drama Volyň.

2. Troje ročních období

Na koncert z cyklu Troje roční období zve v pátek večer obec Bystřice.Ve sborovém centru LECAV vystoupí v 18.05 kytaristé Štěpan Rak a Jan-Matěj Rak, otec a syn. Vstupné je zdarma.

3. Odpoledne se strašidly

Zajímavou nabídku pro děti má Místní skupina PZKO Trzyniec-Osówki. Místní PZKO a Sdružení rodičů zvou v pátek všechny nebojácné děti na stezku plnou strašidel, duchů a přízraků. Stezka probíhá v lese na Osůvkach, děti si s sebou přinesou lampiony.

4. Cymelia a osobliwości – Cosmographia Sebastiana Münstera

V rámci cyklu „Cymelia a osobliwości…”, který pořádá Książnica Cieszyńska w Cieszyně, se tentokrát seznámíme s dílem Sebastiana Münstera, německého teologa a kosmografa. Své nejznámější dílo Cosmographia vydal v roce 1544, jednalo se o nejstarší německé dílo popisující svět, které se dočkalo velké oblíbenosti. Přednáška v Książnicy se uskuteční v pátek od 17 hodin.

5. Strašení pod věží

Hasiči z Vendryně zvou v pátek na odpoledne se strašidly. Na své si přijdou jak dospělí, tak děti, pro které je v 17.30 připraven večerníček naživo s knihovnou Třinec. Akce začne v 16.30 v Czytelni. Vezměte si s sebou lampiony.

6. Podzimní setkání klubů žen

Členky polských klubů žen z celého Záolší se tuto sobotu sejdou ve Fryštátu. Od 9 do 15 hodin se v místním Domě PZKO uskuteční Podzimní setkání. Na programu budou mj. vystoupení skupiny NEONET a tvůrčí dílny.

7.Benefiční koncert Adama Makowicze

Světoznámý polský jazzový klavírista a skladatel, původem z Hnojníka, vystoupí v neděli v Ustroni. Benefiční koncert Adama Makowicze v Kulturním Domě „Prażakówka” začne v 18 hodin. Výtěžek z koncertů podpoří dětské Edukační a rehabilitační středisko v Ustroni.

8.Přehlídka amatérských divadelních skupin

Místní skupina PZKO Mosty u Jablunkova spolu se souborem Górole srdečně zvou na Přehlídku amatérských divadelních skupin hrajících nářečím, která se bude konat v neděli v Domě PZKO od 16 hodin. V letošním roce vystoupí divadelní skupiny z Mostů u Jablunkova, Jasení, Návsí a souboru Górole.

9.Reformační koncert

V neděli v Ježišově kostele v Cieszyně se uskuteční závěrečný koncert v rámci oslav 500 let reformace. V 15 hod. vystoupí spojené pěvecké sbory ze Slezska a Slovenska za doprovodu smyčcového orchestru, a dechový soubor z Oldřichovic.

10.Festival outdoorových filmů

V rámci Mezinárodního festivalu outdoorových filmů, který se odehrává v několika desítkách měst v ČR a SR, se bude promítat i v jablunkovském kině Mír. Od pátku do pondělí můžete tady zhlédnout dobrodružné a cestopisné filmy či snímky s tematikou horolezectví a extrémních sportů.

(pe)

Komentáře


Čtěte také


Nové představení polské scény online
Leden202021

Nové představení polské scény online

Děti ve Vendryni připravily plakát s přáním pro školu, která slaví 115 let
Leden092021

Děti ve Vendryni připravily plakát s přáním pro školu, která slaví 115 let

Úspěch žáků z polských škol v jazykové a kreativní soutěží
Leden092021

Úspěch žáků z polských škol v jazykové a kreativní soutěží

Smíšený sbor „Dźwięk“ vás zve ke společnému koledování
Leden082021

Smíšený sbor „Dźwięk“ vás zve ke společnému koledování

Ve filmu o Hadynovi si zahráli také žáci z polské školy v Bystřici
Leden072021

Ve filmu o Hadynovi si zahráli také žáci z polské školy v Bystřici

Lze Zjazd Gwiaździsty uspořádat on-line?
Leden062021

Lze Zjazd Gwiaździsty uspořádat on-line?

Narození Ježíše Krista v sakrálním umění
Leden062021

Narození Ježíše Krista v sakrálním umění

Vlaky do Visly pojedou již v neděli
Leden032021

Vlaky do Visly pojedou již v neděli


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie".

Website Security Test