ČESKÝ TĚŠÍN / V úterý v sídle Pedagogického centra pro polské národnostní školství v Českém Těšíně se připravovaly balíčky pro prvňáčky. Co v nich najdeme? – Prozatím je to tajemství. Chceme, aby to pro děti i rodiče bylo překvapení – vysvětlil předseda Macierzy Szkolné v ČR Tadeusz Smugała.

Zástupci Macierzy Szkolné, Sdružení polských učitelů v ČR a Pedagogického centra balili balíčky, které 4. září dostanou prvňáčci v polských základních školách na Zaolší. Jinak řečeno 12 lidí muselo zabalit 250 balíčků, které v nebližší době budou rozvezené do 25 škol.

K obsahu balíčků Smugała dodal, že v každém je šest předmětů, a jeden balíček má hodnotu zhruba 700-800 korun. Projekt je financován nadací Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie při spoluúčastí Macierzy Szkolné, Pedagogického centra, Sdružení polských učitelů v ČR, Insgraf a IPN.

Nadace Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie obdobou akci pořádala již loni, na Litvě, kde děti, které začínaly výuku v polské škole dostaly kompletní vybavení. Tedy batohy se všemi učebnicemi, knihy, vzdělávací hry. Druhá část projektu, konkrétně 1 milion polských zlotých byl věnován tamním polským školám. Skoro třetina litevských rodičů na školní vybavení pro své děti šetří peníze po celý rok, každý dvacátý to řeší půjčkou.

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test