REGION / Naši čtenáři už jistě mají v rukou nejnovější číslo měsíčníku Zwrot, v němž naleznou mj. rozhovor s Annou Piszkiewicz, členem HV PZKO a místopředsedkyni Sekce Žen HV PZKO. 

S Annou Piszkiewicz hovoříme o tom, co se kdysi dávno nacházelo na vánočním stole a jaké byly na Štědrý večer zvyky. Dále Piszkiewicz vypráví o dobrovolnické práci pro PZKO a o svém koníčkovi – ručních pracích.

Přinášíme i informaci o spolupráci HV PZKO s Vysokou školou podnikání v Dąbrowé Górniczé v rámci projektu Znalosti bez bariér – inovativní metody výuky dospělých osob.

Publikujeme výsledky Literární soutěže měsíčníku Zwrot a fotogalerii z finále soutěže.

Sbor Collegium Canticorum letos slavil 30 let existence. Katarzyna Czerna zjistila, co táhne sboristy na zkoušky a jaké výhody jim dává společné zpívání.

Doporučujeme také text o třicetileté kulturní spolupráci Horní Suché a Bielska-Bialé.

Přinášíme i rozsáhlou informaci o konferenci připomínající sté výročí úmrtí císaře Františka Josefa I, která se konala v Domě PZKO v Mostech u Jablunkova. Na slavnosti spjaté s výročím smrti císaře se 27. listopadu do Vídně vydala i skupinka horalů z Těšínského Slezska

Doporučujeme reportáž z cesty dvou mladých motocyklistů do země Čingischána čili do Mongolska.

Píšeme rovněž o jubileu Smíšeného sboru Hasło, křtu Kalendarze Śląského 2017, o dvojitém jubileu v Jasení, setkání s poezii v Nýdku, premiéře hry v podání divadelního souboru v Komorní Lhotce, úspěchu sborů ze Zaolší a o mnoha dalších akcích v regionu.

Renata Putzlacher píše o vztahu Kornela Filipowicze s Těšínem. Publikujeme také rozhovor s autorkou knih pro děti Joannou Papuzińskou.

Czesława Rudnik ve svém článku shrnuje 16. Festival divadel Moravy a Slezska, který pořádalo Těšínské divadlo. Ve Zwrotu najdete také recenzi hry Malý princ, kterou premiérově uvedla Scena Bajka Těšínského divadla.

V tomto čísle publikujeme také druhou část analýzy tvorby Wiesława Adama Bergera.

Měsíčník Zwrot si lze koupit v sekretariátu redakce (Střelniční 28, Český Těšín). Objednávky předplatného našeho měsíčníku a žádosti o jednotlivé remitendní výtisky směřujte na emailovou adresu info@zwrot.cz.

Předplatné můžete rovněž pořídit svým blízkým jako dárek – naše redakce pro Vás připravuje dárkový kupón.

Měsíčník zakoupíte rovněž v Knihkupectví a klubu polské literatury (Čapkova 7, Český Těšín), v Třinci (trafika u autobusového nádraží vedle lékárny Dr. MAX), v Bystřici (trafika vedle Tesca), v Hrádku (prodejna domácích potřeb) a v Jablunkově (trafika na náměstí a trafika u radnice – Dukelská 135).

V Karviné časopis si lze pořídit v trafice Chris (tř. Osvobození, Karviná 6) a v trafice u parku (Poštovní 11, Karviná 1).

Elektronickou verzi měsíčníku Zwrot v propagační ceně 20 Kč naleznete zde.

Sekretariát redakce bude uzavřen ve dnech od 21. prosince do 2. ledna uzavřen, kromě 28. prosince (bude otevřeno). Děkujeme za pochopení.

Štítky:

Komentáře


Čtěte také


Vraždy, svatby, rozmary počasí před lety (19)
Září262021

Vraždy, svatby, rozmary počasí před lety (19)

10 tipů na víkend
Září232021

10 tipů na víkend

Z redakční pošty: Polský den v Brně
Září232021

Z redakční pošty: Polský den v Brně

Už víme, jak bude vypadat společné logo Cieszyna a Českého Těšína!
Září222021

Už víme, jak bude vypadat společné logo Cieszyna a Českého Těšína!

12 tipů na víkend
Září162021

12 tipů na víkend

Polské dny v Karviné již od čtvrtka
Září152021

Polské dny v Karviné již od čtvrtka

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje
Září122021

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty
Září122021

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Website Security Test