Čtěte nás! Každý den nové informace!

Připravili jsme pro vás nabídku 9 zajímavých akci, které se budou konat tento víkend.

1.Knižní jarmark

Široka nabídka polských knih, příjemná atmosféra a prodej vánočních perníčků – čeká na všechny, kteří o víkendu navštíví Dům PZKO v Jablunkově. Od pátku do neděle jablunkovská Místní skupina PZKO zve na Knižní jarmark. Vernisáž se bude konat v pátek v 16.30.

2.„Belle époque těšínská“

V knihkupectvích je už k dostání nová kniha-album těšínského historika Mariusze Makowskieho „Belle époque těšínská“. Spojen s výstavou dobových fotografií křest knihy se bude konat v pátek v 18.00 hodin v „Café Muzeum” v Cieszyně.

3. Sv. Václav ve vizuálních pramenech středověku

Kavárna a čítárna Avion zve v pátek na nevšední přednášku Marka Zágory o svatém Václavovi. Ostravský historik Marek Zágora je označován za fenomén ostravských přednáškových cyklů a za léta svého působení si v Ostravě vytvořil okruh nadšenců. Přednáška začne v 16.00.

4. Podzimní výstava a zabijačka

Místní skupina PZKO v Orlové-Lutyni zve na podzimní výstavu, na které budou k vidění podzimní a vánoční dekorace a adventní věnce. Součástí akce bude i prodej zabijačkových specialit. Výstava bude otevřena v pátek od 16 do 19 hod, v sobotu od 10-17.

5. Turnaj ringo

Ještě do 25 listopadu se můžete přihlásit na Barborkový turnaj ringo, který pořádá Místní skupina PZKO Czeski Cieszyn – Osiedle. V sobotu od 10.00 hod. se ve sportovní hale Albrechtovy školy utkají tříčlenná družstva. Věk, výška čí váha nejsou důležité, jedinou podmínkou je to, že v družstvu bude alespoň jedna žena.

6. Najdi svého anděla

Galeria w Bramie v Těšínských Benatkách zve v sobotu na zahájení jedinečné výstavy „Najdi svého anděla“ . K vidění a ke koupi budou rukodělné a umělecké výrobky s motivem andělů – keramika, sklo, malby nebo háčkované výrobky z dílny koniakovských umělkýň.

7. Podzimní setkání

V Domě PZKO v Rychvaldu se v sobotu setkají členové Mistní skupiny PZKO, a také jejích hosté. Na programu Podzimního večera bude „Sekání se Sienkiewiczem“ v provedení Marie Sztwiertně a Leona Kasprzaka.

8. Těšínský sváteční jarmark

Přijďte v neděli na náměstí v Cieszyně a budete mít možnost zakoupit nevšední dárky pod stromeček. Od 9.00 do 16.00 hodin se tady bude konat Těšínský sváteční jarmark. Ve stáncích uvidíte krásné rukodělné výrobky – dekorace, hračky, bižuterií, keramiku a další.

9. Perníková chaloupka

Vánoční perníčky byste si měli upéct pěkně s předstihem. Přijďte v neděli do KSVČ Juventus v Karviné – od 9.00 se můžete pustit do pečení medových perníčku. Čekání na upečení perníčků si můžete vyplnit tvořením drobných vánočních dárečků. Dopoledne zpestří vystoupení folklórního kroužku a prodejní výstava ručních prací.

(pe)

Komentáře


Čtěte také


12 tipů na víkend
Září162021

12 tipů na víkend

Polské dny v Karviné již od čtvrtka
Září152021

Polské dny v Karviné již od čtvrtka

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje
Září122021

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty
Září122021

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty

V Jablunkově budou probíhat Polské dny
Září102021

V Jablunkově budou probíhat Polské dny

První škola v Gutech byla vystavěna koncem 18. století
Září092021

První škola v Gutech byla vystavěna koncem 18. století

10 tipů na víkend
Září082021

10 tipů na víkend

Ve filatelistické soutěži „EUROPA Stamps 2021“ Polsko zastupuje známka s rysem
Září072021

Ve filatelistické soutěži „EUROPA Stamps 2021“ Polsko zastupuje známka s rysem

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Website Security Test