Rovněž tento víkend se v regionu toho bude hodně dít. Máme pro vás 10 tipů:

1. Festival Divadel Moravy a Slezska
16. Festival divadel Moravy a Slezska, který odstartoval v úterý v Českém Těšíně, bude pokračovat i v pátek a sobotu. V pátek v 19.00 hod. se divákům představí Komorní scéna Aréna Ostrava, v sobotu prostor dostanou Divadlo loutek Ostrava a Česká scéna Těšínského divadla. Přehlídka je tradičně soutěžní.

2. Večerní posezení
Polská základní škola v Jablunkově zve na večerní posezení, věnované patronu školy, Henryku Sienkiewiczu. Setkání začne v 15.30 v Domě PZKO v Jablunkově.

3. Jubilejní koncert sboru „Hasło”
V letošním roce slaví pěvecký smíšený sbor „Hasło” již 90. výročí založení. Místní skupina PZKO v Bohumíně-Skřečoňi zve u této příležitosti na jubilejní koncert, který se bude konat v sobotu v budově hudební školy v Bohumíně od 16.00 hod. Kromě sboru „Hasło” vystoupí také mužský pěvecký sbor „Gorol“ z Jablunkova.

4. Jubilejní koncert sboru „Kalina“
Své „narozeniny“ bude v sobotu slavit také pěvecký sbor „Kalina“ z Fryštátu. Jubilejní koncert u příležitosti 35 let působení sboru se bude konat v Domu družby od 16.00 hod. Na programu budou vystoupení sboru „Kalina“, regionálního souboru „Błędowice”, kapely „NoNet“ a hosta z Polska – Andrzeje Rosiewicze.

5. Divadlení hra „1 + 1 = 3”
Místní skupina PZKO v Komorní Lhotce zve na představení amatérského divadelního souboru pod názvem „1 + 1 = 3”. Herci vystoupí v sobotu od 17.00 hodin v místním Kulturním Domě.

6. To dobré z Polska a RC
Místní skupina PZKO Těrlicko-Kostelec zve u příležitosti polského státního svátku na akci „To dobré z Polska a RC“. V sobotu od 16.00 hod. v Polském domě Żwirki a Wigury na programu budou: vystoupení „Noemiracles” a Dominika Morcinka, soutěž podzimních salátů, letecký simulátor, výstava.

7. Jubilejní oslavy v Jasení
Místní skupina PZKO v Jasení zve v sobotu na jubilejní oslavy do místního Kulturního domu. Příležitosti budou hned dvě. Před 90 lety byla postavena budova polské školy v Jasení, a před 60 lety vznikla tady Místní skupina PZKO.

8. Zaolší spojuje
O Zaolší, Beskydech a ochraně přírody budou se v sobotu bavit účastnící besedy v rámci cyklu „Zaolší spojuje“. Setkání se bude konat v budově Kongresu Poláků v Českém Těšíně od 17.00 hod., hosty budou tři mladí ochránci přírody, členové sdružení „Cieszynianka“. Bude následovat neformální setkání v restauraci Cascada.

9. Výstava Klubu žen
V sobotu nebo neděli můžete vyrazit do Boconovic. V místním Kulturním Domě se bude konat výstava Klubu žen MK PZKO. K vidění budou rukodělně práce a dekorace všeho druhu. Pro návštěvníky bude přichystáno občerstvení. Výstava bude zpřístupněná po celý víkend od 10.00 do 17.00 hod.

10. Rodinné setkání s tvorbou Sienkiewicze
Jak dospělí tak děti jsou srdečně zváni na posezení v Domě PZKO v Bystřici. V neděli od 15.30 se tady bude konat setkání s tvorbou Henryka Sienkiewicze. Na programu bude přednáška Renaty Putzlacher-Buchtové, čtení úryvků z děl Sienkiewicze, zábavný kvíz. Bude připraven i program pro děti.

(pe)

Štítky: , , , , , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.