TŘINEC / Na výtečnou vstoupili do nového ročníku hokejové extraligy třinečtí Oceláři. Zvítězili v obou úvodních zápasech a mohou se pochválit plným počtem bodů.
V prvním zápase Třinečtí nedali žádnou šanci Pardubicím, když s jistotou zvítězili 4:1. Hosté se sice v úvodu dostali do vedení, ale později skórovali už jen domácí: Hrňa, Adamský, Kane a Petružálek. Prvnímu zápasu sezóny přihlíželo ve Werk Areně bezmála pět tisíc fanoušků.

V neděli Oceláři hostovali v Plzni. Domácím Indiánům se podařilo čtyři minuty před koncem zápasu snížit na 1:2, když předtím za hostující tým dvakrát skóroval Hrňa – se třemi brankami na kontě nejlepší střelec Třince. Poněkud paradoxně přitom působí skutečnost, že minulou sezónu Hrňa strávil na hostování právě v Plzni.

Zítra od 17:00 hodin bude tým Vladimíra Kýhose hostit Litvínov. Objeví se na ledě v základní sestavě třineckého mužstva polský útočník Aron Chmielewski, který ve dvou úvodních zápasech nenastoupil?

OCELÁŘI TŘINEC – DYNAMO PARDUBICE 4:1
GÓLY A ASISTENCE: 11. Hrňa (Polanský, Rákos), 12. Adamský (Irgl, Hrabal), 34. Kane (Irgl), 50. Petružálek (Hrabal) – 9. Nahodil (Hubáček, Rýgl). Rozhodčí: Pešina, Lacina. Tresty: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 4 944. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:0.
TŘINEC: Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – Růžička, Špirko, Petružálek – Adamský, Kane, Irgl – Rákos, Kreps, Dravecký – Marosz, Polanský, Hrňa. Trenér: Kýhos.

ŠKODA PLZEŇ – OCELÁŘI TŘINEC 1:2
GÓLY A ASISTENCE: 56. Indrák – 12. Hrňa (Polanský, Nosek), 49. Hrňa (Irgl, Roth). Rozhodčí: Souček, Čech. Tresty: 8:4. Využití: 0:1. Diváci: 3 214. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:1.