1. Den sv. Václava

Kdy: čtvrtek 28. září, 9.00-17.00
Kde: Chotěbuz

Přijďte v sobotu do Archeoparku oslavit svátek patrona českých zemí, poučit se a přenést se do dávných časů. Na programu jsou vzdělávací hra, tvoření pro děti se svatováclavskou tematikou a další atrakce. U příležitosti státního svátku proběhne i mše svatá.

2. Putovní filmový festival Watch docs

Kdy: od čtvrtka 28. října do neděle 1 října
Kde: Cieszyn

V Cieszyně se koná mezinárodní filmový festival Watch docs, věnovaný lidským právům. Během 3 dní budou mít diváci možnost zhlédnout filmy z celého světa, v nichž se angažovanost lidskými právy spojuje s filmovým uměním. Zve Świetlica Krytyki Politycznej.

3. Festival čokolády a sladkostí a Festival světových kuchyni

Kdy: od pátku 29. září do neděle 1. října
Kde: Cieszyn

Na náměstí v Cieszyně bude možné ochutnat čokolády a cukrovinky a také se zúčastnit sladkých workshopů. Můžete se těšit rovněž na gastrofestival se specialitami světových kuchyni.

4. Prezentace Dzieje Cieszyńskiej Drukarni „Dziedzictwa”

Kdy: pátek 29. září, 17.00
Kde: Cieszyn

Książnica Cieszyńska zve na další z cyklu setkání Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. Tentokrát budou zájemcům prezentovány unikátní archiválie spojené s provozem tiskárny „Dziedzictwa bł. Jana Sarkandra”.

5. Silesian dixie band

Kdy: pátek 29. září, 17.00
Kde: Český Těšín

Jazzový koncert rozproudí komorní atmosféru kavárny a čítárny Avion na koncertě oblíbeného uskupení. S jazzmany vystoupí Dina Sedláčková.

6. 120 let od první výstavy Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego v Cieszyně

Kdy: pátek 29. září, 15.30
Kde: Cieszyn

Muzeum Śląska Cieszyńskiego a Etnografická sekce Hlavního výboru PZKO zvou do muzea na vernisáž výstavy „Od wystawy do muzeum – 120 lat od pierwszej wystawy Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego w Cieszynie” a přednášku Hanny Grudniewské „O czasach, kiedy każdy mógł zostać ludoznawcą”.

7. Ukončení pastevní sezony

Kdy: sobota 30. září, 10.00
Kde: Brenná

Zveme na ukončení pastevní sezony na Kozí farmu v Brenné. Můžete se těšit na hudební workshopy a výuku hraní na pastýřské nástroje (10.00), výlet s průvodcem na Starý Grůň (11.00), workshopy výroby sýrů (13.00) a vystoupení kapely Bukóń  z Jablunkova.

8. Dny věží a rozhleden v Horní Suché

Kdy: 30. září, 14. října, 8.00-18.00
Kde: Horní Suchá

Obec Horní Suchá nabízí v rámci Dnů věží a rozhleden vstup na skipovou věž F4 a prohlídku krytu CO. Výjezd výtahem vždy v půl a celou hodinu. Rezervace: 596 425 515.

9. Ladislav Zibura – s mámou a tátou do Afriky

Kdy: neděle 1. října, 18.00
Kde: Český Těšín

Když rodinná dovolená, tak jedině v Africe! Cestovatel a spisovatel Ladislav Zibura vám přijede do Kina Central vyprávět o tom, jak vzal své rodiče na safari. Usednete do terénního land cruiseru a společně se vydáte na 6 000 kilometrů dlouhou jízdu Namibií a Botswanou. Těšit se můžete na národní parky plné zvířat, plavbu po řece Okavango, nejstarší poušť světa plnou života a nádherné scenérie, které znáte z National Geographic.

10. Divadelní festival bez hranic

Kdy: od neděle 1. října do neděle 9. října
Kde: Český Těšín

V Českém Těšíně a Cieszyně proběhne 32. ročník mezinárodního divadelního festivalu. O tomto víkendu bude možné shlédnout hru Divadla pod Palmovkou Encyklopedie akčního filmu (něděle 1. října, 19.00, Těšínské divadlo).

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.